Siema Ziemia - taneczna siła jazzowej improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2023 13:20
Grają, by przekraczać granice dźwiękowych wzorców. W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na spotkanie ze składem Siema Ziemia. 
Siema Ziemia Live.
Siema Ziemia Live.Foto: Beata Wencławek/mat. promocyjne

Kacper Krupa (sax, synths), Wuja HZG (bass, moog), Fryderyk Szulgit (guitar, synth) oraz Konieczny (drums, synths) tworzą elektroakustyczny kwartet czerpiący energię z kolektywnej improwizacji. Muzyka Siema Ziemia swobodnie czerpie z gatunków o elektronicznych  korzeniach takich jak breakbeat, techno, footwork/juke łącząc je z jazzową, kolektywną improwizacją. Eksperymentuj podczas koncertów, aby przekraczać granice  dźwikowych wzorców.

Dyskografia Siema Ziemia obejmuje LP "Siema Ziemia" oraz dwie EP-ki: "EPA1" i "Reworks".  Utwory grupy pojawiają się na oficjalnych playlistach streamingowych: State of Jazz, 21st Century  Jazz, The New Vanguard of Polish Jazz, Alternatywna Polska, Fresh Finds wśród takich  artystów jak Kamasi Washington czy Comet is Coming. Występowali między innymi na Tauron Nowa Muzyka, Warsaw Summer Jazz  Days, Soundrive Festival, Krokus Jazz Festival, a także w takich miejscach jak Narodowe Forum Muzyki,  NOSPR, Jassmine, Mazowiecki Instytut Kultury. Muzycy współpracują z takimi artystami jak Skalpel, EABS, Łona, oly. czy Hania Rani. 

***

Audycja "Formuła brzmienia" to intrygująca muzyka z całego świata. Zimna fala, post punkowe gitary, industrialny klimat i dźwięki na granicy fałszu.    

- Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - mówi Michał Daniluk, prowadzący. - Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy.

Od mroku po ciepłe barwy. Odkrywaj różne dźwięki w poniedziałki po godzinie 22. 

***

Na audycję z cyklu "Formuła brzmienia" w poniedziałek (04.09) o godzinie 22.00 zaprasza Michał Daniluk.

kul


Czytaj także

Klawo: w studiu bawimy się dynamiką, na koncertach ma być "bang"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 17:20
- Gramy na luzie, nikt od niczego nie oczekuje więc sami gonimy się do pracy - śmieją się muzycy Klawo. Zespół jest teraz w trasie koncertowej, na której promuje materiał z debiutanckiej płyty. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nu-jazz w negliżu. Kasia Konstance zapowiada EP-kę "Different Skies"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 11:00
Osiem lat temu wyjechała na studia do Londynu, w 2021 roku wydała debiutancką EP-kę "Cosmic Dust", teraz wraca z nowym materiałem. "Different Skies" ukaże się pod koniec czerwca, a Kasia Konstance już teraz obiecuje, że nie będzie to jej ostatnie słowo w tym roku. 
rozwiń zwiń