James Dean - buntownik Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 14:09
- Jak można mierzyć aktorstwo w calach? - odpowiedział James Dean, gdy zasugerowano mu, że jest zbyt niski, żeby zostać aktorem. Z takim podejściem do życia nie mógł nie stać się legendą.
James Dean i Natalie Wood w filmie Rebel Without a Cause (1955) fot. wikimedia.commonsfot. Studio publicity photo
James Dean i Natalie Wood w filmie "Rebel Without a Cause" (1955) fot. wikimedia.commons/fot. Studio publicity photo

james Dean był głosem swojego pokolenia. Jego rówieśnicy ubierali się jak on, czesali jak on, chcieli żyć tak jak on - szybko i nonkonformistycznie.

Choć znany aktor zginął tragicznie w wypadku samochodowym w wieku 24 lat, ale jego legenda trwa do dzisiaj.

W niedzielne popołudnie w Czwórce ocenimy styl Jamesa Deana i sprawdzimy, którzy artyści się z nim utożsamiali. Zapraszamy na "Ściągę z popkultury" już 9 lutego, od godz. 14.00 do 15.00.

Czytaj także

Maria Seweryn: warto nauczyć się odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:15
Wielu mówi o niej, że "wprowadziła nową jakość" na polską scenę teatralną. Maria Seweryn przyznaje, że dopiero od niedawna stara się zwolnić szalone dotychczas tempo życia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grochowska: nie urzeka mnie "magia czerwonego dywanu"

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2013 17:57
Agnieszka Grochowska zagrała m.in. w głośnym obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Jej talent docenił ostatnio także Ridley Scott i zaangażował do filmu "Child 44", w reż. Daniela Espinosy. Aktorka pojawi się tam u boku takich gwiazd, jak Tom Hardy, Gary Oldman i Vincent Cassel.Agnieszka Grochowska: wielkie festiwale filmowe to masakra
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamil Kula: będąc aktorem można przeżyć kilka żyć

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 17:32
Mimo młodego wieku jego dorobek aktorski jest naprawdę ciekawy. W Czwórce Kamil Kula przyznał, że już jako nastolatek wybrał tę drogę życia i nigdy nie miał "planu B". Musiało mu się udać i udało się.
rozwiń zwiń