Dzwony, winyle i plerezy w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:20
Co łączy ołówek i kastę magnetofonową? To pytanie, na które współczesna młodzież nie koniecznie będzie potrafiła odpowiedzieć. O kulturowych zajawkach z czterech ostatnich dekad opowiedzieliśmy Wam w audycji "Ściąga z popkultury".
Audio

W ostatnich latach wróciła moda na wszystko co stare, a raczej vintage'owe, lub oldschoolowe. Swój wielki come back zaliczyły lata 80., co dało się zauważyć nie tylko w modzie, ale też w muzyce, w której artyści garściami czerpali z brzmień takich gatunków jak italo disco, czy new romantic.

Drugą młodość przeżywają dziś płyty winylowe i kasety, którym w dobie bezduszynych mp3 niektórzy przypisali moc wyparcia cyfrowej formy muzycznej. Nasza dziennikarka, Ewelina Grygiel w "Ściądze z Popkultury" przygotowała dla Was specjalne zestawienie tego, co było modne, lubiane, pożądane, czytane i noszone w latach 70., 80., 90. i po roku 2000. Jakie gadżety zrewolucjonizowały świat, które były i są oznaką statusu, a które całkiem wyszły z użycia? Dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mini weszła na salony dzięki królewskiemu dekretowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 10:30
W tym roku popularna spódniczka obchodzi 50. urodziny. U swych początków była ona symbolem i towarzyszką feminizmu, rewolucji obyczajowej oraz seksualnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

James Bond - idealny kochanek, ale czy dobry kandydat na męża?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 08:00
Pod wieloma względami to ideał: ma niesamowitą prezencję, twarde pięści, a gdy trzeba potrafi zacytować Szekspira. Wszytko byłoby piękne gdyby nie mały feler.. Męskim walorom Bonda przyjrzała się Ewelina Grygiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boska Marilyn

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2012 10:30
Uważana za symbol seksu i ikonę kina. Piękna blondynka uwielbiana przez mężczyzn i podziwiana przez kobiety - Marilyn Monroe. W 50. rocznicę swojej śmierci została bohaterką "Ściągi z Popkultury” w Czwórce.
rozwiń zwiń