X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia o historii, czyli Polska Kronika Filmowa

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 12:00
W "Ściądze z Popkultury" przypominamy, co kiedyś oglądaliśmy w kinach przed projekcją filmów. Wcale nie były to reklamy.
Audio

1994 rok był ostatnim, kiedy widzowie kinowi przed projekcją filmu kontemplowali krajowe osiągnięcia w produkcji mleka, dowiadywali się o nowych wystawach sztuki czy podglądali życie rodzinne Ireny Szewińskiej.

Po 50 latach Polska Kronika Filmowa zakończyła swój żywot. Jej autorzy dokumentowali codzienne życie, chwalili sukcesy, pokazywali przywódców.

O narzędziu propagandy lat stalinizmu Nina Karczmarewicz porozmawia z Markiem Cieślińskim, autorem książki "Piękniej niż w życiu". Opowiemy też o słynnych głosach związanych z PKF i sprawdzimy, czy za czasów "żelaznej kurtyny" pełniła ona rolę okna na świat.

"Ściąga z Popkultury" - zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji. 

Audycja przygotowana we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Zobacz więcej na temat: FILM POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

21 lat po odejściu Freddiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 07:00
24 listopada minęło 21 lat od śmierci Farrokha Bulsary, powszechnie znanego jako Freddie Mercury i to o nim rozmawialiśmy w "Ściądze z popkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czar bajek rodem z PRL

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 10:00
W "Ściądze z popkultury" wracamy do czasów, kiedy imponowali nam Czterej Pancerni, dziewczyny chciały mieć pierścień Arabelli, a chłopcy - należeć do Załogi G.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy nam śpiewał Elvis Presley

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 18:00
Bohaterem niedzielnej "Ściągi z Popkultury" był król rock-and-rolla, człowiek, którego śmierci nie przyjęły do wiadomości rzesze fanów.
rozwiń zwiń