Statek na mieliźnie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 10:37
Kompletowanie obsady do "Rejsu", kultowego filmu Marka Piwowskiego, rozpoczęło się od ogłoszenia w "Ekspresie Wieczornym”.
Kadr z filmu Rejs
Kadr z filmu "Rejs"Foto: PAP/CAF-reprodukcja

A brzmiało ono tak: "Poszukujemy ludzi do filmu. Niech przyjdzie każdy, kto umie śpiewać, grać, albo robić cokolwiek”. Chętnych stawiło się kilka tysięcy. W ten sposób na plan filmu "Rejs" trafili filozof, literat, kilka pięknych dziewcząt i człowiek chodzący na rękach.

Tak rozpoczęła się wielka filmowa improwizacja, o której porozmawiamy z Maciejem Łuczakiem, autorem książki "Rejs, czyli szczególnie nie chodzę na filmy polskie". O tym, co działo się pod pokładem statku opowie także aktorka, Zofia Czerwińska.

Zapraszamy na "Ściągę z popkultury", w niedzielę, 20 października, o 14.00.

Czytaj także

Joss Whedon wprowadził komiks, wampiry i bohatera nadnaturalnego na salony

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 14:00
Joss Whedon jest jedną najciekawszych osobowości współczesnej popkultury. Autor filmu "Avengers" i produkcji telewizyjnych takich jak "Buffy - postrach wampirów" czy "Firefly" był również scenarzystą nominowanej do Oscara animacji "Toy Story".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brigitte Bardot: jestem wolna, robię co chcę!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 18:00
Mówisz: Brigitte Bardot, myślisz: seks, film i prawa zwierząt. Francuska aktorka, modelka i działaczka społeczna 28 września skończyła 79 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ludzie od trudnej filmowej roboty

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 18:23
By film akcji odniósł sukces zniezbędni są dobrzy aktorzy i świetny reżyser. Niemałe znaczenie ma też grupa kaskaderów, bo to ich oglądamy w najbardziej niebezpiecznych scenach.
rozwiń zwiń