Up To Date Festival. DJ Harper za deckami - przeżyjmy to jeszcze raz!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2021 09:00
Po północy za deckami w "Basstionie" stanął Harper. To była retransmisja wybuchowego rejwowego miksu z festiwalu Up To Date w Białymstoku - prosto z naszej Czwartej Sceny Czwórki. Sprawdź, co się działo!
Up To Date Festival. Na scenie Harper
Up To Date Festival. Na scenie HarperFoto: Radek Kamiński

Podczas ubiegorocznej odsłony Up To Date Festival, na Scenie Czwórki wystąpiło dziesięciu przedstawicieli najciekawszych trendów polskiej muzyki, czyli m.in. prowadzący autorskie audycje w Czwórce DJ Bert i DJ Harper oraz Bennelux, Święty Bass, Rasmentalism, Beluga Stone, Dalekie, Tropical Soldiers In Paradise, Tonfa i Prykson Fisk.

Na pożegnanie wystąpił pasjonat i miłośnik dobrej muzyki, czyli DJ Harper. Człowiek-instytucja na polskiej scenie klubowej, szczególnie tej zbasowanej. DJ, dziennikarz muzyczny, radiowiec, autor licznych, pionierskich w Polsce kompilacji m.in. z muzyką klubową i elektroniczną, czego przykładem jest chociażby wydana w 1999 roku pionierska breakbeatowa składanka "Plastikfikation".

Dla wszystkich, którzy przegapili ten występ mamy dobre wiadomości, w audycji "Basstion" zaprosiliśmy Was na retransmisję tego wydarzenia. To była godzina dobrego elektronicznego grania. 

ZOBACZ WIĘCEJ Czwórka na Up To Date Festival 2020 >>>

DJ Harper to dziennikarz muzyczny, związany m.in. z Czwórką. Na muzycznych scenach jako DJ działa od 1998 roku, a przez słuchaczy uznawany jest za specjalistę od "połamanej", głównie breakbeatowo-garage’owej muzyki. Od wielu lat sięga po te nowe i wymykające się stylistycznym szufladkom zbasowane brzmienia i rytmy.

Posłuchaj
60:12 2021_12_12 00_00_03_PR4_Bastion.mp3 Posłuchaj seta od DJ-a Harpera (Basstion/Czwórka) 

Na licznych festiwalach i klubowych balangach występował u boku takich artystów jak m.in. The Prodigy, The Chemical Brothers, Basement Jaxx, Instra:mental, dBridge, Roska, Doc Daneeka, L-Vis 1990, Lee "Scratch" Perry.

***

Tytuł audycji: Basstion

Materiał przygotował: Marcin Hubert

Data emisji: 12.12.2021

Godzina emisji: 00.00

kd

Czytaj także

"Ludevo" Ifi Ude - intymna i osobista opowieść, która sięga w głąb serca i duszy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 17:30
- Bliski jest mi uniwersalizm ludyczny, uniwersalizm muzyki etnicznej. Tworząc "Ludevo", nie chciałam się w niczym absolutnie zamykać, wręcz odwrotnie: otwierałam ramiona, duszę i serce - mówi Ifi Ude w Czwórce. - Nagle poczułam, że wypełnia mnie świat i życie, że nie mam żadnych ograniczeń. Muzyka jest dla mnie taką strefą wolności i radości, że tylko dawać i brać - wyznaje artystka.
rozwiń zwiń