X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po wakacjach - na trening wracamy z głową

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:38
Siłownie i sale sportowe wypełniają się osobami, które znów chcą być w formie i dobrze wyglądać podczas kolejnego sezonu letniego. - Zaczynamy powoli, pamiętajmy, że przyspieszyć zawsze zdążymy, a jeśli zaczniemy zbyt intensywnie, możemy sobie zrobić krzywdę - ostrzegali eksperci Czwórki, Marta Romanowska i Piotr Górka.
Audio
  • Jak ćwiczyć po wakacjach, by "nie przedobrzyć", a jednocześnie osiągnąć zamierzone efekty? (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Górka, Marta Romanowska i Piotr Galus w studiu
Piotr Górka, Marta Romanowska i Piotr Galus w studiuFoto: Czwórka

Marta Romanowska Nawet zawodowi sportowcy miewają przerwy w treningach, dlatego w przypadku amatorów to również nie jest niczym złym, pod warunkiem, że przerwa nie trwa zbyt długo.

Jeżeli powracacie do sportu po długim roztrenowaniu, lepiej nie wchodzić od razu na wysokie obroty. - Wszystko zależy od tego, jak długo trwała przerwa i jaki staż treningowy mieliśmy wcześniej. Badania wykazały, że wytrzymałość, kondycja po ok. 4 tygodniach spada o 20 proc., a nasza siła mięśni nieco wolniej - mówiła Marta Romanowska. Jak podkreślała, po powrocie na siłownię warto zacząć od rozciągania. - Wracając do dawnych treningów, stopniowo zwiększamy obciążenia i staramy się robić coraz większą liczbę powtórzeń, aby poprawić ukrwienie mięśni - opowiadała ekspertka. Zaś jak przekonywał Piotr Górka, po przerwie warto przeprowadzić sobie podstawowe testy sprawności i wytrzymałości. - Zróbmy np. pełny przysiad crossfitowy z kijkiem nad głową, a trener będzie wiedział, jakie mamy ograniczenia i nad czym musimy pracować - tłumaczył gość Piotra Galusa.

Piotr Górka Siłownia to dziś nie tylko miejsce do ćwiczeń, ale także klub spotkań, wspólnego planowania nowych wyzwań. Tam nawiązują się znajomości, tworzą się całe amatorskie drużyny

W programie zastanawialiśmy się także nad tym, dlaczego wciąż w Polsce większość sportowców to "sezonowcy", czy lepiej po wakacyjnej przerwie udać się do instruktora na trening indywidualny, wziąć udział w zajęciach grupowych, czy zacząć "rehabilitować" swoją kondycję na własną rękę. O trudnych powrotach do ćwiczeń po wakacyjnej labie Justyna Tylczyńska rozmawiała zaś m.in. y biegaczką Justyną Mądzik.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Marta Romanowska (instruktorka i szkoleniowiec fitness, Kursy Body Revolution), Piotr Górka (multiinstruktor - jak mówi - zajmuje się wszystkim oprócz tańca)

Data emisji: 10.09.2017

Godzina emisji: 10.07

kd/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak