Kangoo jumps - nowa moda podbija świat fitnessu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:42
Kangoo jumps to nie tylko skakanie w specjalnym obuwiu, ale treningi złożone z wielu różnych odmian fitnessu. Na czym polega ta dyscyplina? 
Audio
  • Kangoo jumps - wszystko o tej odmianie fitnessu (4. bieg/Czwórka)
Kangoo jumps w Czwórce
Kangoo jumps w CzwórceFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Buty przypominające obuwie narciarskie albo rolki. A pod nimi - specjalne "sprężyny", dzięki którym można właściwie wszystko. - Treningi zaczynamy od kangoo power, to specjalne ćwiczenia aerobowe, jak podnoszenie nóg, wymachy. Bo, żeby ćwiczyć bardziej skomplikowane rzeczy, trzeba przygotować swoje ciało - mówiły rozmówczynie Piotra Galusa. Jak podkreślały, specjalistyczne obuwie, niezbędne podczas uprawiania kangoo jumps pomaga chronić stawy. - Nawet do 80 proc. bardziej niż przy wykonywaniu konkretnych ćwiczeń bez tych butów. Chronimy stawy i kręgosłup - mówiły ekspertki. - To mocne kardio, dlatego nie mogą go uprawiać własciwie tylko kobiety w ciąży.

Jaki jeszcze wpływ mają tego typu ćwiczenia na organizm? Czy obietnice 1000 spalonych kilokalorii w ciągu godzinnych zajęć przy jednoczesnym uniknięciu szkodliwych skutków oddziaływania na stawy są prawdziwe? Jak wyglądają zajęcia z wykorzystaniem kangoo jumps? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Anastasiya Belyanskaya i Margo Kryvolap (instruktorki Kangoo Jumps)

Data emisji: 30.06.2019

Godzina emisji: 10.17

kd

Czytaj także

Czwórka w Lunaparku. Kulturalnie i ekologicznie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 16:15
W niedzielne popołudnie dziennikarzy Czwórki można było spotkać przy Wale Miedzeszyńskim nad Wisłą w Warszawie. Rozmawialiśmy m.in. z twórcami filmu "R019", a także Katarzyną Arent, która promuje ideę foodsharingu.
rozwiń zwiń