Czwórka w Lunaparku. Kulturalnie i ekologicznie

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 16:15
W niedzielne popołudnie dziennikarzy Czwórki można było spotkać przy Wale Miedzeszyńskim nad Wisłą w Warszawie. Rozmawialiśmy m.in. z twórcami filmu "R019", a także Katarzyną Arent, która promuje ideę foodsharingu.
Audio
  • Twórcy filmu "R019" i siostry Rossowskie w plenerowym studiu (Artystyczny wybieg/Czwórka)
  • Idea foodsharingu - rozmowa z Katarzyną Arent (Faktofonia/Czwórka)
Lunapark
LunaparkFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

W audycji "Artystyczny Wybieg" emitowanej prosto z Lunaparku, zagościli m.in. Julia Kieloch, aktorka i Mateusz Śliwa, operator filmowy, by opowiedzieć o produkcji Projekt R019, która pojawiła się na YouTube. "R019" to debiut fabularny Krzysztofa Poczętego, film niezależny, wyprodukowany z własnych środków. To historia nastoletniej Marysi (w tej roli Julia Kieloch), która stara się znaleźć swoje miejsce w okrutnym post-apokaliptycznym świecie, gdzie nowy porządek napędzany jest przez bezprawie wywołujące najgorsze instynkty ludzi. Zdjęcia wykonane zostały w Świętokrzyskim, ale i Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Na rozmowę zaprosiła Katarzyna Cygler. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

ZOBACZ TAKŻE Czwórka w Lunaparku po raz pierwszy - tak było! >>>


słuchawki_1200.jpg
Nowa ramówka na lato - będzie się działo >>>

Zaś w plenerowym programie "Faktofonia" punktem wyjścia do rozmowy była książka Marty Sapały "Na marne". Mówi się, że z roku na rok marnujemy coraz więcej żywności, a w śmietnikach lądują kilogramy resztek, które mogłyby stanowić pełnowartościowe pożywienie. Wyrzucamy to, co wydaje nam się niejadalne. O idei współdzielenia jedzenia i sposobach na to, jak tej żywności nie marnować opowiadała w rozmowie z Dominiką Klimek Katarzyna Arent z inicjatywy Foodsharing Warszawa.

***

Na audycje "Artystyczny wybieg""Faktofonia" w niedzielne popołudnie (30.06) zapraszały Katarzyna Cygler i Dominika Klimek

mat. pras./kd

Czytaj także

Ekstremalne hulajnogi - jesteśmy w Białce Tatrzańskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 12:09
Zaprosiliśmy m.in. na relację z ekstremalnych zawodów w zjeździe na górskich hulajnogach. Białkę Tatrzańską odwiedził nasz dziennikarz Norbert Michalak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:17
Podróżowanie poza sezonem jest korzystne finansowo. Pamiątki, noclegi, zakupy - wszystko jest tańsze. Dokąd szczególnie warto się wybrać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka nadaje się na lato! Sport, zabawa i dobra muzyka

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 15:13
Od 1 lipca w Czwórce zaczynamy wakacje: będziemy spać dłużej, słuchać świetnej muzyki i dobrze się bawić! Zapraszamy!
rozwiń zwiń