X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wyszukiwarka Nekst ułatwi nam życie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 14:45
- Mamy zupełnie inne technologie i założenia niż w przypadku wyszukiwarek anglojęzycznych, dlatego to będzie naprawdę dobra rzecz - opowiada w Czwórce Jacek Koronacki z PAN, członek zespołu nagrodzonego w konkursie "Eurosymbol Innowacji".
Audio
  • Już niebawem będziemy mogli korzystać z nowej wyszukiwarki internetowej (Czwórka/Europejski Lunch)
Wyszukiwarka Nekst ułatwi nam życie
Foto: Glow Images

- Laureaci konkursu, a mamy rozdzielenie na przykład na innowacje w medycynie czy technice, odznaczają się innowacyjnym podejściem do rozwiązywania problemów - wprowadza w temat Marek Klimek, zastępca redaktora naczelnego organizatora konkursu "Eurosymbol Innowacji 2013". - Są to przede wszystkim uczelnie oraz instytuty. Mamy nadzieję, że z czasem ich osiągnięcia zostaną wykorzystane z powodzeniem i korzyścią dla całej gospodarki.
Wśród nagrodzonych projektów znalazł się jeden współfinansowany z funduszy programu "Innowacyjna Gospodarka". Jest to inteligentna wyszukiwarka internetowa "Nekst".
O tym, jak działa, opowiedział w "Europejskim Lunchu" Jacek Koronacki - Dyrektor Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk: - Ktoś chce wypytać o opony samochodowe, powinien więc otrzymać dokumenty związane tylko z tym. Typowa wyszukiwarka przedstawi wyniki zawierające tylko tę frazę w swoim tekście. Ale można sobie wyobrazić teksty, które są ważne tematycznie związane z tym tematem, które nie mają w temacie słów "opony samochodowe". Nasza wyszukiwarka doskonale zorientuje się, że dany materiał dotyczy opon do auta, a nie chociażby opon mózgowych i błyskawicznie sprosta naszym potrzebom. Mamy zupełnie inne technologie i założenia niż w przypadku wyszukiwarek anglojęzycznych, dlatego to będzie naprawdę dobra rzecz.
Prace nad wyszukiwarką trwają od 2009 roku. Do naszego użytku "Nekst" trafi za kilka miesięcy.
(ac) / (pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czwórka pierwsza w radiu, potem w internecie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2013 13:20
W cyklu "Spytaj redaktora" sprawdziliśmy jak to się dzieje, że Czwórkę wcześniej słychać w radioodbiorniku niż w internecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2013 w nowych technologiach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 16:41
Szybki rozwój smartfonów i tabletów zdominował mijający rok w branży IT. Urządzenia mobilne zyskały m. in. lepsze wyświetlacze oraz szybsze procesory i są gotowe na kolejne rewolucje. Ale nie tylko one znalazły się w centrum zainteresowania technologicznych gadżeciarzy. Co jeszcze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologiczne nowinki z Los Angeles i Chin

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 17:40
W Los Angeles rozpoczęły się targi CES - jedno z ważniejszych wydarzeń w branży technologicznej. W Chinach cofnięty z kolei zostanie zakaz sprzedaży konsol.
rozwiń zwiń