Czysta energia - czy nas na nią stać?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 18:02
- Pokutuje mit, że Polska węglem stoi. Tymczasem wiemy, że ilość energii produkowanej z węgla spada - mówił w Czwórce Robert Rybski, prawnik z fundacji ClientEarth.
Audio
  • Robert Rybski, prawnik z fundacji ClientEarth o eko-energii (Czwórka/Europejski Lunch)
Coraz więcej elektrowni wiatrowych budowanych jest w Polsce
Coraz więcej elektrowni wiatrowych budowanych jest w PolsceFoto: Glow Images/East News

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych jest korzystna nie tylko z punktu widzenia ochrony środowiska. To cały przemysł, w którym zatrudnienie może znaleźć tysiące osób. - To są miejsca pracy, czyste środowisko, rozwój regionalny - mówił w audycji "Europejski Lunch" Robert Rybski, prawnik z fundacji ClientEarth.

Gość Czwórki tłumaczył, że w Polsce w ostatnich latach intensywnie rozwijaja się budowa elektrowni wiatrowych, ale "czysty prąd i ciepło" pozyskujemy też z innych źródeł. - To jest około 11 procent, z czego większość to są stare elektrownie wodne i energia produkowana z biomasy, która jest mieszana z węglem, tzw. półspalanie - tłumaczył.

***

Tytuł audycji: Europejski Lunch

Prowadzili: Katarzyna Kornet, Joachim Ciecierski

Gość: Robert Rybski, prawnik z fundacji ClientEarth

Data emisji: 15.12.2014

Godzina emisji: 13.00

(pkur, ac)

Czytaj także

Leśne harce w szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 17:15
"Seks może uratować świat" - to motto organizacji pozarządowej Fuck For Forest. Jej kontrowersyjna działalność zyskuje spory rozgłos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marnowanie żywności powoduje wzrost jej cen

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 15:26
W Polsce wyrzuca się około dziewięciu milionów ton produktów spożywczych rocznie - alarmuje Maria Kowalewska z Banku Żywności. Jak ograniczyć takie marnotrawstwo?
rozwiń zwiń