Żony astronautów - jak żyć z problemami nie z tej ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 14:00
Media kreowały je na nowoczesne i wyzwolone, w rzeczywistości zmagały się z prozą życia – zdradami, alkoholizmem i despotycznymi partnerami. Żony amerykańskich astronautów były gwiazdami, które blaskiem dorównywały sławie Jackie Kennedy. Ich historie spisała dziennikarka Lily Koopel.
Audio
  • "Żony astronautów" - świetna lektura na wiosenne dni (Czwórka/Konturówka)
Żony astronautów - jak żyć z problemami nie z tej ziemi?
Foto: Glow Images/East News

Za każdym mężczyzną, który poleciał w kosmos, stała kobieta, która bała się o jego życie. Lily Koopel postanowiła pokazać emocjonalną stronę kosmicznego wyścigu.

okładka
okładka książki

- Z jednej strony bycie żoną astronauty było wielkim przywilejem: finansowym i towarzyskim. Z drugiej strony cena, którą sie za to płaciło, była dość wysoka - mówi amerykanistka Karolina Krasuska. - Tym kobietom towarzyszył nieustanny stres, związany choćby z tym, że nigdy nie miały pewności, czy ich mąż wróci z kolejnej wyprawy.

Bycie żoną astronauty oznaczało perfekcyjny uśmiech na sesjach zdjęciowych i nienaganny strój podczas podwieczorków z Jackie Kennedy, udział w wielkich galach i status gwiazdy. Przede wszystkim jednak oznaczało samotność i lęk. Tylko inne kobiety, które znalazły się w podobnej sytuacji, wiedziały, jaki to los. Kobieca przyjaźń, solidarność i bliskość przybrały postać klubu żon astronautów.

- Książkę Lily Koopel naprawdę dobrze się czyta - przekonuje gość "Konturówki". - "Żony astronautów" polecam na wiosnę!
(kul)

Czytaj także

"Kochanka Freuda" - z kim zdradził żonę twórca psychoanalizy?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 15:00
Secesja w wersji wiedeńskiej i pasjonujący romans między Zygmuntem Freudem, a jego szwagierką Minną - Karen Mack i Jennifer Kaufman przyjrzały się nieznanej karcie w życiorysie twórcy psychoanalizy i opisały to w książce "Kochanka Freuda".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Smoleński: dobro i zło dzieli cienka granica

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 15:42
Książka Pawła Smoleńskiego "Oczy zasypane piaskiem" to reportaż z Izraela i Palestyny, który ma zupełnie zmienić postrzeganie przez opinię publiczną tamtejszego konfliktu. Ma też pokazać, że prawdę i kłamstwo dzieli cienka granica, którą łatwo jest przesunąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyemancypowana kobieta-detektyw powraca!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 15:00
"Kroniki Klary Schulz. Zniknięcie Sary" to drugi kryminał autorstwa Nadii Szagdaj. Bohaterka jej powieści z pewnością podbije wiele, głównie kobiecych serc.
rozwiń zwiń