"Tak, super" - dziewczyński komiks o miłości

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 10:00
- To nie jest porno album, choć dużo w nim seksu i cielesności - tłumaczą dziewczyny z Dream Team, autorki pierwszego w Polsce kobiecego komiksu erotycznego "Tak, super".
Audio
  • Dream Team opowiadają o swoim komiksie "Tak, super" (Konturówka/Czwórka)
Fragment komiksu Tak, super
Fragment komiksu "Tak, super"Foto: materiały promocyjne

- Przyjęło się myśleć, że komiksy rysują głównie mężczyźni. Tymczasem kobiety w tej dziedzinie sztuki też mają dużo do powiedzenia - uważa Beata Sosnowska, graficzka, malarka, rysowniczka komiksów i ilustracji, współautorka "Tak, super". - Wieloletnia tradycja rysowania komiksów faktycznie zdominowana jest przez mężczyzn. Ale dziewczyny działają coraz prężniej, chętnie się konsolidują i można nawet powiedzieć, że zrobiła się moda na dziewczyńskie komiksy. A to bardzo potrzebne zjawisko, bo daje szansę młodym artystkom.

Dream Team to grupa rysowniczek reprezentujących różne wrażliwości, style i punkty widzenia, tworząca komiksy i organizująca komiksowe akcje. To także grupa przyjaciółek wspierających się nawzajem poza płaszczyzną sztuki.

- "Tak, super" zdecydowanie jest komiksem o cielesności - mówi Aga Gójska. - Nasz album jest zbiorem skojarzeń i refleksji na temat miłości i seksualności. Obracamy się wokół sfery fizycznej, ale zajmujemy się także innymi sprawami.

Komiks został wydany w nakładzie 100 egzemplarzy po 40 stron. Każdy element komiksu jest ręcznie robiony. Ilustracje wydrukowane są w kilku kolorach metodą sitodruku. Każdy egzemplarz jest ręcznie szyty. To pierwsze tego typu wydawnictwo w naszym kraju.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka komiks seks SZTUKA

Czytaj także

Polskie artystki żyją ze sztuki... w Portugalii

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 17:20
Bogata kultura, pyszne jedzenie, dużo słońca i ocean - sprawdziliśmy jak w portugalskiej rzeczywistości radzą sobie polskie artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opowiadania erotyczne? "Kobiety mogą pisać równie odważnie jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:00
Po tworzeniu poezji przyszedł czas na erotyczne opowiadania? – Uważam, że to normalny kierunek rozwoju – śmieje się Katarzyna Miller, psycholog i poetka, autorka piosenek i filozofka, która właśnie opublikowała gorącą książkę "Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stabilizacja ujęć w filmie. By nie było "trzęsiłapki"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 19:25
To największy przyjaciel operatora - tak o urządzeniach do stabilizacji ujęć w filmie mówią twórcy filmowi.
rozwiń zwiń