Disney kochał go najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:30
"Dumbo", opowieść o słoniku z największymi uszami na świecie, to znakomite lekarstwo na dziecięce problemy. Leczy już od 71 lat!
Audio

- Historię Dumbo wyjątkowo pokochał Walt Disney - opowiada Patrycjusz Tomaszewski. - Doprowadził on do realizacji tej animacji pomimo szalejącej wojny, kryzysu i strajku grafików - dodaje. 

Główny bohater tej bajki nie mówi ani jednego słowa. Mimo to zakochało się w nim 8 pokoleń. "Dumbo" był czwartą animacją w wytwórni Walta Disney'a.

W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć dwudziestoletnią Alinę Janowską, gdyż dubbing nagrywany był w latach 40. Aktorce towarzyszą Kazimierz Brusikiewicz, Maria Ciesielska, Zofia Grabowska i Alicja Barska.

/

"Dumbo" opowiada historię przyjaźni myszy i słonia z największymi uszami na świecie. Ta bajka pomaga dzieciom walczyć z kompleksami i przeciwnościami losu.

Teraz "Dumbo" jest do obejrzenia w technice blu-ray. Producenci płyty zadbali o dodatki do tego filmu. Możemy więc zajrzeć za kulisy realizacji animacji, a także pograć w gry wraz z Dumbo. Posłuchaj załączonej audycji "Stacja Kultura" i dowiedz się więcej o tym filmie.

Na cykl "Niezła bajka" zapraszamy w każdy czwartek w "Stacji Kultura" po godzinie 11.30.

(pj)

Czytaj także

"Auta": wzruszająca opowieść w nowoczesnej technologii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 15:16
To film o pełnych ludzkich cech autkach, Zygzaku McQueenie i Złomku, o przyjaźni, miłości i o tym, że nie warto w poszukiwaniu przygód, porzucać swoich korzeni i miejsca, w którym przyszło się na ten świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Odlot": Płakała na nim Tilda Swinton

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 14:00
Wizerunek domku, z unoszącymi się nad nim tysiącami balonów, zapisał się już w histori kina. "Odlot" o przyjaźni, przemijaniu i pogoni za marzeniami wzrusza młodych i straszych.
rozwiń zwiń