"Auta": wzruszająca opowieść w nowoczesnej technologii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 15:16
To film o pełnych ludzkich cech autkach, Zygzaku McQueenie i Złomku, o przyjaźni, miłości i o tym, że nie warto w poszukiwaniu przygód, porzucać swoich korzeni i miejsca, w którym przyszło się na ten świat.
Audio

Film auta pojawił się na ekranach polskich i światowych kin w 2006 roku. Od razu wywołał prawdziwą rewolucję. W kinach promowano go aż na 8 miesięcy przed premierą.

W polskim dubbingu w roli głównej wystąpił Piotr Adamczyk. – To przedziwna sytuacja, gdy musisz się stać na przykład żyrafą, albo małym samochodzikiem – tłumaczył znany aktor. – Ale z drugiej strony to fajna przygoda, a podkładanie głosu pod kino animowane sprawia ogromną frajdę.

W roku premiery kinowej film dostępny był na w kinach i na DVD, potem dopiero ukazał się w technologii blu-ray. Dzięki temu widzowie mają możliwość obejrzenia mnóstwa dodatków, niewykorzystanych scen, interaktywnych reportarzy i materiałów dokumentalnych. 

/

Czwórka rusza z nowym cyklem pod hasłem "Niezła bajka". W ciągu najbliższych tygodni, a nawet miesięcy będziemy przybliżać Wam tytuły bajek, które warto mieć w swojej kolekcji. By można było do nich wracać, albo pokazać je swoim pociechom.

- Przypomnimy także, jak w ciągu ostatnich lat zmieniła się technologia tworzenia i dystrybucji bajek dla dzieci, ponieważ wszystkie tytuły promować będziemy na blu-ray’u – zapowiada dziennikarz Czwórki, Patrycjusz Tomaszewski.

Na cykl "Niezła bajka" zapraszamy w każdy czwartek w "Stacji Kultura" po godzinie 11.30.

(kd)

Czytaj także

Ile z "Obcego" w "Prometeuszu"?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 08:00
O "Obcym" znów zrobiło się głośno, a to za sprawą filmu "Prometeusz", o którym mówi się, że jest prequelem sławnego obrazu s-f. Choć Ci, którzy już go mieli okazję zobaczyć, twierdzą, że "Prometeusz" nie dorasta "Alienowi" do pięt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jeszcze nigdy w historii filmowcy nie mieli tak łatwo?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 23:00
- Dziś kamera jest w każdej komórce, wystarczy mieć dobry pomysł - mówił w Czwórce, reżyser, Artur Wyrzykowski, który wspólnie z Janem Kwiecińskim opowiadał ile kosztuje zrobienie filmu w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Misiaczek" - niezwykła historia wrażliwego kulturysty

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 15:18
- Kiedy widzisz wielkiego, wytatuowanego osiłka, masz ochotę przejść na drugą stronę ulicy, a tymczasem Dennis to bardzo słodki facet – mówi reżyser filmu, Mads Matthiesen, w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń