"Bambi 2" - opowieść w opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 13:06
Na drugą część kinowego hitu "Bambi" trzeba było czekać 65 lat. Brian Pimental zrealizował ją po mistrzowsku.
Audio

Nie można powiedzieć, że "Bambi 2" to kontynuacja przygód jelonka, gdyż akcja tej animacji toczy się w środku części pierwszej. To wątek wpleciony do oryginalnego filmu.

Pomysł na film zrodził się z niewykorzystanego materiału, który pozostał po pierwszej części. Brian Pimental, weteran i ikona animacji, po pracy nad "Piękną i bestią" oraz "Aladynem" zdecydował się opowiedzieć właśnie historię Bambi.

Na pierwszy plan w tej bajce wychodzi relacja ojciec-syn. Książe lasu, król jeleni edukuje młodego Bambiego. Chce go nauczyć dobrych manier, jednak okazuje się, że i tata może się czegoś nauczyć od syna.

 

/

Przy animacji "Bambi 2" przez 16 miesięcy pracowało ponad 250 animatorów. Nagrywanie głosów w wersji oryginalnej trwało 2 lata.

Oczywiście do filmu powstała też polska wersja językowa. Kogo w niej usłyszymy i jakie atrakcje czekają na nas na blu-rayu pt."Bambi 2" dowiesz się słuchając materiału z cyklu "Niezła bajka" ze " Stacji kultura ".

(pj)

Czytaj także

Disney kochał go najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:30
"Dumbo", opowieść o słoniku z największymi uszami na świecie, to znakomite lekarstwo na dziecięce problemy. Leczy już od 71 lat!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezła bajka: Merida o rudych włosach i rudym charakterze

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 13:31
"Merida Waleczna" niedawno gościła na ekranach polskich kin, teraz jest już na blu-rayu. To dla realizacji tej bajki zrewolucjonizowano wszystkie programy graficzne w studiu Pixar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świąteczna opowieść dla dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 09:54
"Opowieść wigilijną" możemy czytać już od 169 lat. Od kilkudziesięciu cieszymy się jej ekranizacjami. W ostatnim disneyowskim filmie na ten temat Jim Carrey wciela się w kilka postaci.
rozwiń zwiń