Zuchwała żaba, śpiewające aligatory i księżniczka

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 13:31
"Księżniczka i żaba" to dowód na to, że klasyczna animacja bije na głowę komputerowe bajki ze studia Disney'a. W dodatku to musical!
Audio

Podobno "Księżniczka i żaba" udowadnia, że nie warto całować żaby z nadzieją, że pojawi się książę z bajki, gdyż samemu można zostać zamienionym w żabę.

Patrycjusz Tomaszewski wyjaśnia też, że "Księżniczka i żaba" to powrót animacji disneyowskiej do tradycyjnej rysowanej animacji. W 2004 roku, gdy powstało "Rogate Ranczo", studio zerwało z tradycyjną animacją, zwolniło animatorów, rysowników i zastąpiło ich komputerami. Wszystkie animacje były generowane komputerowo. Po kilku latach okazało się, że nie był to dobry pomysł i w 2009 roku, znów tradycyjną techniką, powstała "Księżniczka i żaba". Klasyczna animacja dużo lepiej przyciąga uwagę dużych i małych widzów.

 

/

49 oficjalna animacja Disney'a to opowieść, która rozgrywa się w Luizjanie w Nowym Orleanie. Księżniczka-kelnerka marzy o własnej restauracji. Jest tu magia, zuchwała żaba, śpiewające aligatory. A w polskiej wersji językowej występują: Piotr Gąsowski, Anna Dymna, Stanisława Celińska, Karolina Trębacz, Marcin Mroziński i Mieczysław Morański. A piosenki śpiewają m.in. Grzegorz Markowski i Robert Rozmus. Więcej o "Księżniczce i żabie" dowiesz się słuchając załączonego materiału Patrycjusza Tomaszewskiego w "Stacji kultura".

Na cykl "Niezła bajka" zapraszamy w każdy czwartek w "Stacji Kultura" po godzinie 11.30.

(pj)

Czytaj także

Disney kochał go najbardziej

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 13:30
"Dumbo", opowieść o słoniku z największymi uszami na świecie, to znakomite lekarstwo na dziecięce problemy. Leczy już od 71 lat!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezła bajka: Merida o rudych włosach i rudym charakterze

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 13:31
"Merida Waleczna" niedawno gościła na ekranach polskich kin, teraz jest już na blu-rayu. To dla realizacji tej bajki zrewolucjonizowano wszystkie programy graficzne w studiu Pixar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bambi 2" - opowieść w opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 13:06
Na drugą część kinowego hitu "Bambi" trzeba było czekać 65 lat. Brian Pimental zrealizował ją po mistrzowsku.
rozwiń zwiń