X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kambodża – kraj nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Znawcy mówią, że to archeologiczna perła Indochin z zabytkami, które śmiało mogą konkurować ze spuścizną Greków i Rzymian.
Audio
Kambodża, Angkor Wat
Kambodża, Angkor WatFoto: Bjørn Christian Tørrissen/commons.wikimedia.org

Chętnie jeździmy do Tajlandii, ale już sąsiedniej Kambodży często w ogóle nie bierzemy pod uwagę. Tymczasem kraj, mimo trudniej historii i borykania się z wieloma problemami obecnie, ma wiele do zaoferowania.
Aleksandra Nimkiewicz ze Stowarzyszenia Edukacja dla Pokoju zachęca do odwiedzenia tego kraju, bo wcale nie jest tam bardzo niebezpieczne.  

Z Kambodżą kojarzy nam się przede wszystkim Angkor Wat, który jest jednym z cudów świata, ale to Phnom Penh jest stolicą tego kraju. - Phnom Penh ma niesamowity urok, czar, który zniewala. Jest spokojnym, bardzo urokliwym miastem, mimo że nie oferuje nam wielu wspaniałych atrakcji do zwiedzania - mówi Aleksandra Minkiewicz. - Phnom Penh było uważane za perłę Azji - najpiękniejsze z miast francuskich Indochin. Zachwyca wspaniałą architekturą kolonialną - dodaje.
Nad stolicą Kambodży wciąż jeszcze unosi się duch Czerwonych Khmerów. Phnom Penh mocno doświadczyło reżimu Polpota. - Przez cały czas trwania reżimu Polpota w budynku starego liceum znajdowała się jedna z najstraszniejszych katowni. Stracono tam tysiące ludzi. W tym momencie jest tam muzeum, porównywalne chyba tylko do Oświęcimia - opowiada gość Czwórki.
Wędrując po Kambodży warto zgubić się w Phnim Penh, pospacerować starmi uliczkami, odwiedzic wielki bazar, zobaczyć pałac królewski czy kupić jedwabny szal. Czego nie robić w Kambodży na co uważać dowiesz się słuchając załaczonej rozmowy z audycji "4 do 4".
Zapraszamy również do wysłuchania materiałów o jednej z najbardziej zadziwiających budowli na świecie - Angkor Wat oraz o kulinarnych przysmakach Kambodży.

Poznaj tajemnice najpiękniejszych zakątków świata > > >

(pj)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 zamków pośród winnic - tak wygląda serce Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 16:20
Jeszcze nie upalnie, ale i tak jest dużo cieplej niż w Polsce. Dlatego o tej porze roku Hiszpania staje się docelowym miejscem podróży dla wszystkich zmęczonych mrozem, śniegiem, albo pośniegowym błotem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macedonia jak województwo podlaskie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 09:00
- Największą zaletą Macedończyków jest to, że są to ludzie o złotych sercach, którzy nie mają dużo, bo ich gospodarka leży i kwiczy, a chętnie się dzielą i pomagają - mówi Ola Kiljańska, pilot wycieczek, serbistka i kroatystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Kirgistanie można iść gdziekolwiek

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 10:30
Trzech młodych podróżników jedzie do Kirgistanu. Jak przyznają w Czwórce, liczą, że spotkają ich same dobre rzeczy.
rozwiń zwiń