Kambodża – kraj nieodkryty

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 16:00
Znawcy mówią, że to archeologiczna perła Indochin z zabytkami, które śmiało mogą konkurować ze spuścizną Greków i Rzymian.
Audio
Kambodża, Angkor Wat
Kambodża, Angkor WatFoto: Bjørn Christian Tørrissen/commons.wikimedia.org

Chętnie jeździmy do Tajlandii, ale już sąsiedniej Kambodży często w ogóle nie bierzemy pod uwagę. Tymczasem kraj, mimo trudniej historii i borykania się z wieloma problemami obecnie, ma wiele do zaoferowania.
Aleksandra Nimkiewicz ze Stowarzyszenia Edukacja dla Pokoju zachęca do odwiedzenia tego kraju, bo wcale nie jest tam bardzo niebezpieczne.  

Z Kambodżą kojarzy nam się przede wszystkim Angkor Wat, który jest jednym z cudów świata, ale to Phnom Penh jest stolicą tego kraju. - Phnom Penh ma niesamowity urok, czar, który zniewala. Jest spokojnym, bardzo urokliwym miastem, mimo że nie oferuje nam wielu wspaniałych atrakcji do zwiedzania - mówi Aleksandra Minkiewicz. - Phnom Penh było uważane za perłę Azji - najpiękniejsze z miast francuskich Indochin. Zachwyca wspaniałą architekturą kolonialną - dodaje.
Nad stolicą Kambodży wciąż jeszcze unosi się duch Czerwonych Khmerów. Phnom Penh mocno doświadczyło reżimu Polpota. - Przez cały czas trwania reżimu Polpota w budynku starego liceum znajdowała się jedna z najstraszniejszych katowni. Stracono tam tysiące ludzi. W tym momencie jest tam muzeum, porównywalne chyba tylko do Oświęcimia - opowiada gość Czwórki.
Wędrując po Kambodży warto zgubić się w Phnim Penh, pospacerować starmi uliczkami, odwiedzic wielki bazar, zobaczyć pałac królewski czy kupić jedwabny szal. Czego nie robić w Kambodży na co uważać dowiesz się słuchając załaczonej rozmowy z audycji "4 do 4".
Zapraszamy również do wysłuchania materiałów o jednej z najbardziej zadziwiających budowli na świecie - Angkor Wat oraz o kulinarnych przysmakach Kambodży.

Poznaj tajemnice najpiękniejszych zakątków świata > > >

(pj)

 

Czytaj także

100 zamków pośród winnic - tak wygląda serce Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 16:20
Jeszcze nie upalnie, ale i tak jest dużo cieplej niż w Polsce. Dlatego o tej porze roku Hiszpania staje się docelowym miejscem podróży dla wszystkich zmęczonych mrozem, śniegiem, albo pośniegowym błotem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Macedonia jak województwo podlaskie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 09:00
- Największą zaletą Macedończyków jest to, że są to ludzie o złotych sercach, którzy nie mają dużo, bo ich gospodarka leży i kwiczy, a chętnie się dzielą i pomagają - mówi Ola Kiljańska, pilot wycieczek, serbistka i kroatystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Kirgistanie można iść gdziekolwiek

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 10:30
Trzech młodych podróżników jedzie do Kirgistanu. Jak przyznają w Czwórce, liczą, że spotkają ich same dobre rzeczy.
rozwiń zwiń