Kuba to nie kraj, to zjawisko

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 13:45
To jedyne miejsce na świecie, gdzie jeżdżą maluchy i duże fiaty, choć Polskę i Kubę dzieli ponad 9 tysięcy kilometrów. W cyklu podróżniczym zabieramy was do Hawany i szukamy polskich śladów w kubańskiej historii.
Audio
  • Poznaj historię kubańskiego cygara (4 do 4/Czwórka)
  • Elis Herrera opowiada o najpiękniejszych miejscach na Kubie (4 do 4/Czwórka)
  • Tropimy polskie ślady na Kubie (4 do 4/Czwórka)
Trinidad na Kubie
Trinidad na KubieFoto: wikipedia.org/Dieter Mueller, dino1948

 - Kuba jest przepięknym zjawiskiem, nie bez powodu nazywanym "perłą Karaibów" - mówi Elis Herrera. - A moim ulubionym miejscem na wyspie jest Pinar del Rio - dodaje. Miasteczko leży 40 km od Hawany i słynie z Doliny Vinales: - Są to przepiękne wysokie wydmy otoczone jeziorami. Miejsce jest dla mnie magiczne, więc gdybym była przewodnikiem, to w pierwszej kolejności zabrałabym tam wszystkich turystów.

Odwiedź z nami najbardziej niezwykłe zakątki świata <<<

Drugim przystankiem na szlaku wyznaczonym przez członkinie zespołu Calle Sol jest Trinidad, jedno z najstarszych kubańskich miast, z pięknymi pałacami i niezwykle kolorowymi domostwami: - Miasteczko zostało zbudowane w 1514 roku; wszystko, co się tam znajduje, jest hiszpańskie i objęte ochrona przez UNESCO.

Tymczasem Hawana - stolica Kuby, największy port na Karaibach i ulubione miasto Ernesta Hemingwaya, który spędził ta 20 lat swojego życia - stała się bardzo "turystyczna" i, zdaniem gościa Krzyśka Grzybowskiego, straciła dawny urok: - Dla większości turystów to miasto salsy. Ale mało kto wie, że mamy też uliczkę, która nazywa się G. To miejsce spotkań rockmanów, których też nie brakuje na Kubie.

Jeśli chcesz poznać polskie ślady w kubańskiej historii, dowiedzieć się czegoś więcej o produkcji cygar i sprawdzić, jak wygląda program w kubańskiej telewizji, posłuchaj nagrań z "4 do 4".

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuba - kraj przepełniony słońcem i muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 08:30
Dziś na Kubie było ponad 20 stopni Celsjusza, a do tego piękne słońce. Poza tym tam niemal każdy lokal ma własną orkiestrę, a klimat sprzyja gorącym rytmom. Bez muzyki Kubańczycy nie potrafią żyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjski Gloucester - miasto sera i Harry'ego Pottera

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 12:00
Londyn, Liverpool, czy Edynburg są najczęściej odwiedzane przez turystów na Wyspach Brytyjskich. Warto także zobaczyć naprawdę niezwykłe miejsca, o których w przewodnikach turystycznych jest ciszej. Na przykład Gloucester, czyli miasto, w którym… kręcono serię filmów o czarodzieju Harrym Potterze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miastowy w dżungli nie przeżyje nocy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:50
- Jadąc do Peru nie kupuj wycieczek dodatkowych przez internet. Na miejscu zapłacisz dużo mniej - radzi Rafał Sitarz, podróżnik i fotograf, który właśnie wrócił z wyprawy do dżungli.
rozwiń zwiń