Indonezja - tysiąc wysp, milion smaków i bardzo drogich trunków

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 02:30
Tysiąc wysp z bajecznymi plażami i kulinarnym rajem - to wszystko sprawia, że Indonezja jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów azjatyckich. Sprawdziliśmy jakie jeszcze są jej atuty.
Audio
  • Ślady polskich misjonarzy na wyspie Flores (4 do 4/Czwórka)
  • Indonezja - przewodnik po rajskich wyspach (4 do 4/Czwórka)
  • Jakiej muzyki słuchają mieszkańcy Indonezji? (4 do 4/Czwórka)
Indonezja
IndonezjaFoto: Tymon Kokoszka

Indonezja jest czwartym co do wielkości krajem na świecie pod względem liczby ludności, która wynosi tam 250 milionów. Zamieszkują go głównie muzułmanie, ale są też chrześcijanie, hindusi i mniejszości buddyjskie. Ze względu na ogromną różnorodność tutejszych mieszkańców można wyliczyć przynajmniej kilkaset dialektów których używają oni na co dzień, co sprawia, że komunikacja może być utrudniona: - Odstępstwem od tej reguły jest Bali, gdzie większość ludzi mówi w języku angielskim. I jest to doskonała propozycja dla osób, które boją się innego kulturowo kraju, jakim bez wątpienia jest Indonezja - przekonują goście "4 do 4", Tymon Kokoszka i Paweł Czarnecki z SGH. - To taki przystanek pomiędzy tym, co znamy z Europy, a tym, co spotkamy w innych krajach azjatyckich.

Zobacz naszą galerię i poznaj niezwykłe oblicza Indonezji > > >

Jednym z najdziwniejszych miejsc tego rejonu jest Flores - wyspa górzysta, usiana wulkanami, pozbawiona bogactw naturalnych i drogocennych przypraw: - Przygoda zaczyna się już na lotnisku, na którym ląduje się starym śmigłowcem, prowadzonym przez pilota w hawajskiej koszuli - opowiada podróżnik Jakub Florkiewicz. - Bagaże odbiera się własnoręcznie z samolotu. Potem człowiek natyka się na bandę koczujących taksówkarzy. A kiedy się przez nią przedrze ma szansę dotrzeć do miasta. Flores to dla Polaków bardzo ciekawe miejsce, choćby dlatego, że na wyspie można się natknąć na ślady polskich misjonarzy, którzy przybyli tutaj w połowie lat 60. ubiegłego wieku.

Odziedź z nami najpiękniejsze miejsca na ziemi > > >

kul  

Czytaj także

Miastowy w dżungli nie przeżyje nocy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:50
- Jadąc do Peru nie kupuj wycieczek dodatkowych przez internet. Na miejscu zapłacisz dużo mniej - radzi Rafał Sitarz, podróżnik i fotograf, który właśnie wrócił z wyprawy do dżungli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia - kraj kolorowy i nowoczesny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 13:00
Sakura, po japońsku wiśnia, przypomina Japończykom o ulotności życia. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym symbolom tego egzotycznego miejsca i w cyklu podróżniczym zabieramy Was do Kraju Kwitnącej Wiśni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Londyn: miasto parków i ogrodów

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 08:00
St. James Park, Hyde Park, Poison Garden, czy Richmond Park - każdy z nich jest wyjątkowy i wart odwiedzenia.
rozwiń zwiń