Japonia - kraj kolorowy i nowoczesny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 13:00
Sakura, po japońsku wiśnia, przypomina Japończykom o ulotności życia. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym symbolom tego egzotycznego miejsca i w cyklu podróżniczym zabieramy Was do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Audio
  • O Japonii opowiada podróżnik Łukasz Przybyłek (4 do 4/Czwórka)
  • Oto ulubione owady Japończyków (4 do 4/Czwórka)
  • Jak wygląda Święto Hanami? (4 do 4/Czwórka)
Tokio
TokioFoto: Glow Images/East News

 - Często jeżdżę do Azji, ale w rejon Birmy i Kambodży. Tym razem postanowiłem wybrać się na majówkę do Japonii - opowiada Łukasz Przybyłek. - Moje pierwsze wrażenie: problem z komunikacją, bo mało jest angielskich napisów, zwłaszcza na ulicach.

Japonia kojarzy się z krajem wysoko rozwiniętym pod względem technologi i elektroniki. Gość Krzyśka Grzybowskiego przyznał jednak, że nieco się rozczarował: - Kiedy podchodziłem do lądowania w Tokio zobaczyłem, że wokół miasta rozciągają się pola ryżowe. To mnie trochę zaskoczyło, bo spodziewałem się fabryk i robotów.

Odkryj z nami najpiękniejsze miejsca na świecie > > > 

Zupełnie inaczej wygląda centrum aglomeracji. W niektórych tokijskich dzielnicach przez całą dobę jest widno, za sprawą gigantycznych neonów.

 - Japonia to jest kolorowy kraj, z zupełnie inną kulturą, innymi religiami i bardzo miłymi ludźmi - podsumowuje podróżnik. - Ale jest to też kraj ludzi nieufnych, który nie patrzą obcokrajowcom w oczy, wręcz odwrotnie - natychmiast odwracają wzrok.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają: Święto Hanami i owadzie sumo, dlaczego warto wybrać się do japońskiej łaźni i gdzie kupić najtańsze bilety lotnicze posłuchaj nagrań z "4 do 4".

kul

Czytaj także

Miastowy w dżungli nie przeżyje nocy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 16:50
- Jadąc do Peru nie kupuj wycieczek dodatkowych przez internet. Na miejscu zapłacisz dużo mniej - radzi Rafał Sitarz, podróżnik i fotograf, który właśnie wrócił z wyprawy do dżungli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pikardia - nieodkryte oblicze Francji

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 12:00
Pikardia to region położony na północy Francji. Nie ma tam upałów, być może dlatego, nie przyciąga turystów jak magnez. A szkoda. – To tam znajduje się najwięcej zabytków na metr kwadratowy – mówi Benois Villette.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marsylia słynie z muzeów i produkcji... mydła

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2013 18:00
Nie trzeba jechać do Los Angeles, czy Nowego Jorku żeby obejrzeć dobry street art. Bajecznie kolorowe murale i graffiti zdobią także domy w niektórych rejonach Marsylii. Zwiedzimy tam także wspaniałe muzea i kupimy... tradycyjne mydło.
rozwiń zwiń