Filip Chajzer z ekipą wspominają PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 18:20
Serial "Czterdziestolatek", ciuchy z Pewexu i kultowe przeboje m. in. Franka Kimono - to tylko część atrakcji PRL-owskiego wydania audycji Filipa Chajzera.
Audio
  • Filim Chajzer i reporterzy Czwórki sprawdzają, z czym Warszawiacy i słuchacze Czwórki kojarzą czasy PRL (Piątek, piąteczek, piątunio)
  • Wspomnienia z PRL. Kultowe filmy, piosenki i programy telewizyjne (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
Twórcy serialu Czterdziestolatek pokazali losy warszawskiej rodziny inżyniera Stefana Karwowskiego, które idealnie wkomponowały się w rzeczywistość lat 70. Obnażyli też wiele elementów działania systemu nomenklatury w PRL
Twórcy serialu "Czterdziestolatek" pokazali losy warszawskiej rodziny inżyniera Stefana Karwowskiego, które idealnie wkomponowały się w rzeczywistość lat 70. Obnażyli też wiele elementów działania systemu nomenklatury w PRLFoto: TVP/PAP/Zygmunt Januszewski

- Za czasów mojego dzieciństwa po polskich ulicach jeździły maluchy, syrenki i trabanty, kanały telewizyjne można było policzyć na palcach jednej ręki, a mieszkańcom doskwierały takie niedogodności, jak brak towarów w sklepach i wszechobecne kolejki - wspomina gospodarz audycji.

W audycji sprawdzamy, jak żyło się w epoce PRL, jakiej muzyki się wtedy słuchało i jak wyglądały rozrywki młodych ludzi, kiedy nie było jeszcze internetu.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzący: Filip Chajzer

Reporterzy: Klaudia Tyszkiewicz, Małgorzata Smaczyńska, Maciej Kłobucki, Jędrzej Ostrowski

Data emisji: 11.12.2015

Godzina emisji: 16.00

kul/mm

Czytaj także

Na Bazarze Różyckiego można było kupić wszystko

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 19:50
W 1959 roku to miejsce tętniło życiem.- Takie masy, jakie przepływają przez to targowisko, rzadko można gdziekolwiek spotkać - mówił napotkany klient.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy współcześnie wraca tęsknota za PRL?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 08:00
Ostatnio coraz bardziej popularne stają się strony internetowe bazujące na sentymentach związanych z poprzednim ustrojem.
rozwiń zwiń