X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mindfulness. Jak budować swoją życiową świadomość?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 12:46
- Trzeba się na chwilę zatrzymać i przyjrzeć temu, co właściwie się dzieje w naszym życiu. Świadome życie daje więcej radości - mówiła w Czwórce Emilia Kędziorek z Polskiego Instytut Mindfulness.
Audio
  • Czym jest mindfulness i jak może pomóc nam w życiu? Rozmowa z Emilią Kędziorek (Dzień Kobiet/Czwórka)
W programie Dzień Kobiet dowiedzieliśmy się, na czym polega trening mindfulness, ale także, czemu nie powinny go przeprowadzać osoby chore m.in. na depresję.
W programie "Dzień Kobiet" dowiedzieliśmy się, na czym polega trening mindfulness, ale także, czemu nie powinny go przeprowadzać osoby chore m.in. na depresję.Foto: Glow Images/East News

- Mindfulness to "uważna obecność". Oznacza postawę polegającą na dostrzeganiu tego, co dzieje się we mnie i wokół mnie - mówi Emilia Kędziorek z Polskiego Instytut Mindfulness. Jak przyznaje, dzięki takiemu sposobowi myślenia możemy być w życiu nie tylko bardziej zrelaksowani, ale także świadomi. Jej zdaniem - wbrew pozorom - nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele w życiu tracimy, wciąż bez opamiętania pędząc naprzód. - W którymś momencie dostrzeżemy, że życie nam ucieka. Przez naszą głowę przepływa ciąg skojarzeń, którego nie kontrolujemy, działamy na "automatycznym pilocie". Warto więc zatrzymać się i docenić smak potraw, zapach powietrza, czy choćby miękkość sierści naszego kota.

Ekspertka opowiadała także o historii mindfullnes i rozwoju tej filozofii życia w Europie i na świecie. Tłumaczyła, jak wygląda trening mindfullness i dlaczego - choć zabiera nam sporo czasu - warto poświęcić mu chwilę.

***

Tytuł audycji: Dzień Kobiet

Prowadzą: Katarzyna DydoKarina Terzoni

Gość: Emilia Kędziorek (trenerka z Polskiego Instytut Mindfulness)

Data emisji: 29.01.2016

Godzina emisji: 8.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego boimy się śmierci? Ważne pytania w psychologii

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 08:49
- Waga pytań, które stawiamy sobie w życiu zmienia się wraz z upływającym czasem. To, co było ważne 10-15 lat temu, dziś traci na znaczeniu - mówi psycholog prof. Wiesław Łukaszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Gwit: długo byłam niewolnikiem własnych założeń

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 10:22
Dziś o swojej hardcore’owej diecie mówi, że była "bardzo ważną lekcją". Schudła, ale za nowy wygląd zapłaciła wysoką cenę. - Cóż, człowiek uczy się całe życie, ale dziś wszystko jest już ze mną ok - mówi Dominika Gwit.
rozwiń zwiń