Wokalnie, kulinarnie, rowerowo - w Dniu Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 12:00
Kaja Mianowana, utalentowana młoda wokalistka, która już od 16 roku życia jest obsadzana w głównych rolach w spektaklach muzycznych.
Kaja Mianowana jako Promyczek w musicalu Koty, Teatr Muzyczny w Warszawie, 1 grudnia 2007
Kaja Mianowana jako Promyczek w musicalu "Koty", Teatr Muzyczny w Warszawie, 1 grudnia 2007Foto: Wikipedia/Effie/GNU

Kaja Mianowana pojawi się w nasz studiu tuż po 9.00. Pretekstem do spotkania jest jej recital dyplomowy, który odbędzie się w siedzibie UMFC w Warszawie w piątek 24 czerwca. Będzie to podsumowanie 5 letniej edukacji młodej sopranistki. Głosy operowe zazwyczaj kojarzą nam się z dojrzałymi  artystkami. 

W audycji porozmawiamy o kształceniu wokalnym na uniwersytetach muzycznych. O przygotowaniach do recitalu dyplomowego, o rolach i konkursach wokalnych w których brała udział Kaja.

Wcześniejsze godziny audycji będą równie emocjonujące. Po 7.00 dwiedzi nas autorka książki "Dzień dobry. Śniadania z Małgosią Mintą" Małgorzata Minta. W książce autorka podsuwa kilka pomysłów na śniadania w biegu, a także do zabrania ze sobą do pracy czy szkoły. Obok nich znajdziemy przepisy na potrawy idealnie wpisujące się w atmosferę leniwych przedpołudni, spędzanych przy dobrej książce lub w towarzystwie znajomych, gdy budzik wreszcie milczy.

W drugiej godzinie w studiu pojawi się Katarzyna Zwolak autorka bloga Girl on Bike. Katarzyna w tamtym roku wybrała się w bardzo daleką rowerową wyprawę. Trasa, którą pokonała liczyła 5 tysięcy kilometrów. A wszystko to bez profesjonalnego przygotowania, bez sponsorów, bez treningu. Dlaczego? Żeby pokazać, że nie tylko Polak, ale Polka też potrafi.  Wyprawa rowowerowa prowadziła przez Warszawę - Kraków - Wiedeń - Lublanę - Zagrzeb - Belgrad - Sarajewo - Tiranę - Ateny aż do Stambułu. W studiu zdradzimy szczegóły tej podróży.

***

Na "Dzień Kobiet" zapraszamy w piątek (23.06) w godz. 7.00-10.00. Audycję prowadzą Karina Terzoni i Kasia Dydo.

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doula. "Kobieta rodząca musi być królową"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 14:40
- Dula to osoba, która matkuje matce najczęściej w okresie okołoporodowym i wspiera ją na poziomie psychicznym, fizycznym i emocjonalnym - tłumaczy Małgorzata Borecka Stowarzyszenie "Doula w Polsce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Szarmach: od zawsze wiedziałam, że chcę spiewać

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 11:00
Wokalistka Ania Szarmach znana również jako Sharmi, wydała właśnie płytę "Shades Of Love". - Praca nad nią to była długa podróż, która dała nam jednak czas na poznanie siebie - mówiła w Czwórce.
rozwiń zwiń