Hipsterkatoliczka: Trzech Króli to bardzo radosne święto

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 17:09
- Pamiętajmy, że podróż Trzech Mędrców, którzy podzielili się darami z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem, wiązała się z bardzo dużym ryzykiem. Udało im się dotrzeć do celu, co świętujemy 6 stycznia - mówiła w Czwórce Jola Szymańska, autorka bloga "Hipsterkatoliczka".
Audio
  • Jolanta Szymańska o tym, jak być "hipsterkatolikiem", o święcie Trzech Króli, religijności i blogowaniu (Dzień Kobiet/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Myriams-Fotos

Jola Szymańska Mówienie innym o tym, jak fajnie można spędzać czas z Bogiem, to bardzo duża odpowiedzialność

Jak tłumaczyła, Trzej Królowie przemierzyli "pół świata, szukając jednego dziecka w szopce". - Po drodze mieli różne przygody, które mnie by zniechęciły… a oni wierzyli w to, że gwiazda jest realnym znakiem, który ich prowadzi. Dziś to wydaje się być jakimś totalnym kosmosem. Więc szacun dla Mędrców - mówiła w Czwórce Hipsterkatoliczka.

Tłumaczyła też, jak zaczęła się jej relacja z Bogiem i czy prowadzenie bloga pomaga w pogłębianiu wiary i życiu duchowym. - Największym wyzwaniem było powiedzenie jasno: jestem wierząca. Poza Kościołem to uznawano za "dziwne", zaś wewnątrz Kościoła za "dziwny" uznawano tytuł mojego bloga. Ataków spodziewałam się więc z obu stron - wspominała Szymańska. W rozmowie z Czwórką zdradziła też m.in., czy dziś, jako absolwentka studiów prawniczych, wyobraża sobie jeszcze powrót do wyuczonego zawodu i dlaczego odeszła z pracy w salach sądowych. Mówiła o tym, jakie postanowienia noworoczne robią katolicy, i tłumaczyła, jak żyć w zgodzie ze sobą i swoją wiarą, a także, jak uwalniać się od kompleksów i uzależnienia od opinii innych.

Jola Szymańska Moim postanowieniem noworocznym jest uwalniać się z "kajdan", które sama sobie nakładam. Chcę umieć skupiać się na prawdziwych wartościach w życiu

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Jolanta Szymańska (autorka bloga "Hipsterkatoliczka")

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 8.15

kd/mk


Jola Szymańska, Ola Jasińska i Karina Terzoni w Czwórce Jola Szymańska, Ola Jasińska i Karina Terzoni w Czwórce

Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Joanna Pachla pisze o tym, jak fajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
- Największym zainteresowaniem cieszą się tematy damsko-męskie. To pokazuje, że wszyscy chcą wiedzieć, jak poukładać sobie życie - przekonuje Joanna Pachla, uhonorowana tytułem Twórcy Roku 2015 za blog "Wyrwane z kontekstu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód - bloger. Jak podbić internet?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 17:18
Najlepsze blogi mają tysiące komentarzy i miliony unikalnych użytkowników. Blogi to nie tylko coraz popularniejsza forma dzielenia się ze światem swoimi poglądami, ale też sposób na życie oraz zarobek.
rozwiń zwiń