Będziemy żyć w świecie pełnym hologramów?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 06:50
Ile czasu musi minąć, by wokół nas pojawiła się hologramowa rzeczywistość? - Już dziś podejmowane są próby "wyświetlania" takich dodatkowych elementów - mówi Adam Bialic.
Audio
  • Hologramy staną się niebawem stałym elementem naszej codzienności? (Czwórka/Efekt:WOW)
Będziemy żyć w świecie pełnym hologramów?
Foto: Glow Images/East News

Pierwsze próby postrzegania świata przez pryzmat hologramów, czyli trójwymiarowych obrazów już mamy. W 2012 roku, po śmierci 2Paca na jednym z koncertów zamiast prawdziwego artysty wystąpił… jego hologram.

- Niektóre firmy pracują też nad rzeczywistością rozszerzoną. Komputer na rzeczywisty obraz nakłada dodatkowe elementy - mówi Maciej Gajewski Chip.pl i tłumaczy w Czwórce, jak działają okulary hololance, dzięki którym jest to możliwe.

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 23.03.2015

Godzina emisji: 17.00

kd/kul

Czytaj także

MultiGameplayGuy: internet jest moim drugim życiem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 18:26
- Nie znam przepisu na sukces - śmieje się Michał Rychlik, czyli MultiGameplayGuy. Youtuber przyznał także w Czwórce, że nie wyobraża sobie świata bez dostępu do sieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozbywamy się telewizorów. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 08:00
Choć w Polsce ogromny telewizor wciąż stanowi symbol statusu, na Zachodzie trendy są inne. Klasyczną TV pożerają streamingi internetowe i Youtube.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wielkie roboty rozładują korki?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2015 20:00
Leżąca w Afryce Demokratyczna Republika Konga nie jest krajem tak zacofanym, jak można by sądzić. Ruchem ulicznym sterują tam roboty.
rozwiń zwiń