PIT - policz się z fiskusem w sieci

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 08:30
To już ostatni dzień, żeby wysłać swój PIT. - Najlepiej zrobić to przez internet. Tak jest łatwiej dla podatników i urzędników - przekonują eksperci.
Audio
  • Pokazujemy, jak krok po kroku rozliczyć swój PIT przez internet (Czwórka/Efekt: WOW)
Jeśli nie złożysz PIT-a drogą elektroniczną, możesz zrobić to osobiście w urzędzie. W czwartek skarbówki są czynne w godzinach 7.15 - 18.
Jeśli nie złożysz PIT-a drogą elektroniczną, możesz zrobić to osobiście w urzędzie. W czwartek skarbówki są czynne w godzinach 7.15 - 18.Foto: Glow Images/East News

Analityk finansowy Paweł Majtkowski nie ma wątpliwości, że to najlepsza forma rozliczenia się ze skarbówką. Pod warunkiem, że nie czekamy na ostatnią chwilę. - Jeśli spróbujemy wypełnić formularz tuż przed północą, może się okazać, że serwery są przeciążone i nie uda nam się wysłać deklaracji we wskazanym  czasie – tłumaczy.

Za spóźnienie grozi nam mandat karny. - Możemy zapłacić nawet 5 tysięcy złotych - ostrzega ekonomista Łukasz Piechowiak. - Ale jest też instytucja czynnego żalu, która pozwala uniknąć kary.

W audycji radziliśmy, jak można z niej skorzystać oraz który program do wypełniania PIT-ów w sieci jest najlepszy.    

***

Tytuł audycji: Efekt: WOW

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 29.04.2015

Godzina emisji: 17.00

kul/mm

Czytaj także

Iluzjonista Y: nie próbujcie robić tego w domu!

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 07:00
Ostatnio wyczarował kawę mężczyźnie marznącemu na ulicy. A na antenie Czwórki starał się udowodnić, że... potrafi czytać w myślach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol "Blowek" Gązwa: na hejt reaguję śmiechem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 18:00
- Zaczynałem 4 lata temu od Minecrafta. Dziś mój kanał Blowek rozwija się w różnych kierunkach - mówi Karol Gązwa, 18-letni youtuber z milionem fanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

World of Tanks: najlepsi gracze świata zmierzyli się w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 17:00
W Warszawie odbyły się światowe mistrzostwa w grze komputerowej World of Tanks. Rywalizację drużyn z całego globu - od Europy po Amerykę - oglądało 20 tys. kibiców.
rozwiń zwiń