Polskie Radio
Section05
magik

Światowy Dzień Życzliwości. Co ma z nim wspólnego iluzja?

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. W tym dniu gościem Czwórki jest Iluzjonista Y, który zajmuje się szeroko rozumianą rozrywką estradową. - Głęboko wierzę w to, że iluzja jest właśnie po to, żeby wyciągnąć nas trochę z szarości codzienności w trochę inny świat - opowiada w audycji. - Mocno działam, żeby jak najczęściej robić pokazy i dawać rozrywkę ludziom. Wydaje mi się, że najbardziej życzliwa rzecz, jaka może być - to doświadczyć magii.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka przyjaźń iluzja Iluzjonista Y magik Weronika Puszkar

Wzbudzanie dziecięcej radości to największa ze sztuczek

Z zawodu jest ślusarzem, a z pasji iluzjonistą, występującym w różnych miejscach Warszawy. Tak jak misją aktora jest dążenie do prawdy, jego celem jest wydobycie z każdego dorosłego jego wewnętrznego, radosnego dziecka. – Nie ma człowieka, z których nie da się wyciągnąć takich emocji – twierdzi gość audycji "Trzy Gramy Redbada" Janusz Malcew-Bzdyra, publiczności znany jako Warszawski Magik.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Redbad Klynstra magik KULTURA karta

Od rapu do Franka w audycji Radosława Okraski

Dziś swoje 43. urodziny obchodziłby Magik, czyli Piotr Łuszcz – raper znany z Kalibra 44 i Paktofoniki. Ten niezwykle utalentowany artysta nie żyje już od 21 lat. Dla autora audycji "Od punka do Franka" Radosława Okraski ta rocznica była okazją do sięgnięcia po gatunek, który nie gości w programie zbyt często, a mianowicie hip-hop. Nie zabrakło oczywiście i Franka Zappy, tym razem w nowej interpretacji.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Radosław Okrasko Trójka rap Vienio Paktofonika magik