"Interstellar" wciąga widza

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 19:00
W kinach można już obejrzeć hitową produkcję Christophera Nolana "Interstellar". Część krytyków porównuje ten film do kultowej "Odysei kosmicznej". Czy słusznie?
Audio
Matthew McConaughey to jedna z kilku gwiazd, które wystąpiły w Interstellar Christophera Nolana
Matthew McConaughey to jedna z kilku gwiazd, które wystąpiły w "Interstellar" Christophera NolanaFoto: Warner Bros. Entertainment Inc

Najbardziej wyczekiwany obraz science-fiction 2014 roku miał budżet w wysokości 165 mln dolarów. Ekspert filmowy Błażej Hrapkowicz przekonywał, że zamieszanie związane z "Interstellar" jest w pełni uzasadnione. - Nolan upiera się przy tym, że widowisko filmowe może mieć rozbudowaną strukturę, rzucać wyzwanie publiczności i angażować ją emocjonalnie - powiedział.
Nie brakuje jednak głosów, że reżyser przesadził z patosem i do wielu wątków podchodzi za poważnie. - Moim zdaniem to nie jest wada. W kinie zdominowanym przez ironię i groteskę, Nolan wprowadza pierwiastek przeciwwagi - skwitował Hrapkowicz.


Krytyk nie uważa jednak "Interstellar" za produkcję wybitną, dostrzegając w niej pewne braki. Wysłuchaj nagrania z audycji, żeby przekonać się, co konkretnie ma na myśli.
***
Tytuł audycji: Hrapkowidz
Prowadził: Błażej Hrapkowicz
Data emisji: 13.11.2014
Godzina emisji: 19.00
ac, pg

Czytaj także

Denzel Washington - Elvis Presley X muzy

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 11:50
Do kin wchodzi właśnie film "Bez litości" w reżyserii Antoine'a Fuqua. W głównej roli wystąpił Denzel Washington. Aktor, który 28 grudnia 2014 roku będzie obchodził 60. urodziny, jest jedną z ikon współczesnego kina. - Wielka charyzma i wyrazista osobowość - tak o Washingtonie powiedział w Czwórce Michał Walkiewicz, ekspert filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kot jak De Niro i Brando - wtopił się w postać profesora Religi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 11:00
- Kiedy powiedziałem znajomym, że zagram Religę, w ich oczach zobaczyłem komunikat "to już jest przegięcie, stary" - wspomina Tomasz Kot. - Trudno jest wcielać się w postać kogoś, kto funkcjonuje w świadomości większości Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Mama" Xaviera Dolana wchodzi do kin

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 14:20
W piątek 17 październik do polskich kin trafi film "Mama" Xaviera Dolana. Kanadyjska produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez międzynarodowych krytyków, zdobywając m.in. nagrodę na festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń