Berlinale - festiwal społecznie zaangażowany

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 07:00
- Herzog zabrał Kidman na pustynię, Jafar Panahi pozował jako taksówkarz, James Franco zgubił kurtkę, a Małgorzata Szumowska opowiedziała o duchach - podsumowuje Berlinale Błażej Hrapkowicz.
Audio
  • Co ma wspólnego James Franco z tłokiem w punkcie rzeczy znalezionych, jak "Ciało" Szumowskiej odebrali festiwalowicze - o tym mówimy w naszej specjalnej relacji z Berlinale (Czwórka/Hrapkowidz)
Gwiazda hollywoodzkiego kina, Nicole Kidman, wystąpiła w najnowszym filmie Wernera Herzoga. Królowa pustyni to opowieść o niezwykłym życiu Gertrudy Bell - pisarki i podróżniczki, jednej z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie
Gwiazda hollywoodzkiego kina, Nicole Kidman, wystąpiła w najnowszym filmie Wernera Herzoga. "Królowa pustyni" to opowieść o niezwykłym życiu Gertrudy Bell - pisarki i podróżniczki, jednej z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie Foto: PAP/EPA/JOERG CARSTENSEN

65. edycja Międzynarodowego w Berlinie dobiega końca. O główną nagrodę imprezy, "Złotego Niedźwiedzia", ubiega się w tym roku 19 filmów, a wśród nich najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało". - Według mnie to najlepszy film w jej dotychczasowym dorobku - przekonuje Anna Bielak. - I dowód, że reżyserka rozwija się, dojrzewa, staje się coraz bardziej precyzyjna.

Tradycją Berlinale jest już to, że najwięcej filmów ze swoim udziałem promuje James Franco. - W tym roku brał udział w trzech konferencjach prasowych, szkoda tylko, że tak słabych produkcji - opowiada Adam Kruk. - Zdecydowanie na największą uwagę zasługuje film "I Am Michael", debiutującego na dużym ekranie Justina Kelly’ego.

James Franco występuje także w najnowszym obrazie Wernera Herzoga, w którym partneruje Nicole Kidman. Film "Królowa pustyni" prezentowany jest w Konkursie Głównym. W sobotę przekonamy się, czy wygra pojedynek z "Ciałem" Szumowskiej.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: Anna Bielak (dziennikarka filmowa), Adam Kruk (krytyk filmowy)

Data emisji: 12.02.2015

Godzina emisji: 19.00

(kul/kd)

Czytaj także

Grzegorz Jarzyna przenosi teatr do kina

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 17:00
- Teatr musi być traumatyczny. Kino może być lżejsze, ale nie bez emocji - mówi Grzegorz Jarzyna reżyser spektaklu i filmu "Między nami dobrze jest".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Lankosz opowie o "Ziarnie prawdy"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 17:38
W kinach "Ziarno prawdy" - kryminał według powieści Zygmunta Miłoszewskiego. Naszym gościem będzie reżyser Borys Lankosz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tymański namaszczony przez Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 09:00
W kinach można już oglądać satyryczny musical, którego scenarzystą i pomysłodawcą jest Tymon Tymański. Muzyk nie ukrywa radości z tego, że obraz w końcu powstał.
rozwiń zwiń