"Czerwony pająk" - czym nas zaskoczy Marcin Koszałka?

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2015 17:10
"Czerwony pająk" Marcina Koszałki, "Slow West" Johna Macleana i "Aferim" Radu Jude - to filmy, które w tym tygodniu pokażą się na ekranach kin.
Kadr z filmu Czerwony pająk
Kadr z filmu "Czerwony pająk" Foto: Adam Golec/Kino Świat

"Czerwony pająk", thriller w reżyserii marcina Koszałki to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier filmowych w ostatnim czasie - historia młodego mężczyzny, który zostaje przypadkowym świadkiem morderstwa i zaczyna śledzić sprawcę zbrodni.

W czwartkowy wieczór krytyk filmowy Błażej Hrapkowicz opowie o tym filmie, ale sprawdzi także, czy warto do kina wybrać się na "Slow West" Johna Macleana, czyli western i opowieść o dojrzewaniu zarazem z Michaelem Fassbenderem w jednej z głównych ról, jak również na "Aferim!", w którym reżyser Radu Jude mówi o świecie zbudowanym na uprzedzeniach.

***

Na "Hrapkowidza" zapraszamy w czwartek (10.12) w godz. 19.00-20.00. Audycję prowadzi Błażej Hrapkowicz.

kd/kul

Czytaj także

Małgorzata Szumowska. Płeć reżysera ma znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:40
- Naprawdę jestem w szoku, że ze względu na płeć ktoś może nie podchodzić do mnie serio - przyznaje Małgorzata Szumowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagrody PISF. Błażej Hrapkowicz nominowany!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 15:00
Dziennikarz Czwórki, krytyk filmowy i kulturoznawca Błażej Hrapkowicz został nominowany do 8. edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
rozwiń zwiń