Hipnotyzujący, bezlitosny "Syn Szawła" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 11:20
- Ten obraz powoduje wstrząs - mówi o nominowanym do Oscara filmie "Syn Szawła" Błażej Hrapkowicz. Obraz od piątku, 22 stycznia, można oglądać w kinach.
Audio
  • Czym zachwyca "Syn Szawła"? (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Błażej Hrapkowicz opowiada o filmie "Miara człowieka" (Hrapkowidz/Czwórka)
  • Recenzja filmu "Anomalisa" (Hrapkowidz/Czwórka)
Syn Szawła zbiera jak na razie bardzo pochlebne recenzje i ma szanse otrzymać Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny
"Syn Szawła" zbiera jak na razie bardzo pochlebne recenzje i ma szanse otrzymać Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny Foto: mat. promocyjne

Jak co tydzień, Błażej Hrapkowicz opowiada w swojej audycji o filmach, na które warto wybrać się do kina. Tym razem przybliżamy Wam tematykę "Syna Szawła", "Miary człowieka" i "Anomalisy".

"Syn Szawła" László Nemesa to porażający obraz obozu Auschwitz - nagrodzony w Cannes i nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. - Obóz koncentracyjny widzimy tu z punktu widzenia członka Sonderkommando, czyli specjalnego oddziału strażników więziennych rekrutowanych spośród samych więźniów - mówi Błażej Hrapkowicz i tłumaczy w audycji, na czym polega wyjątkowość filmu.

W audycji polecamy też "Miarę człowieka" Stéphane Brizé'a, docenioną w Cannes opowieść o bezrobotnym. W tym filmie kino społeczne łączy się z moralitetem. Wspominamy również "Anomalisę" Charliego Kaufmana i Duke’a Johnsona – to animacja o mężczyźnie pogrążonym w kryzysie egzystencjalnym.

Czytaj także: OSCARY 2016 - serwis specjalny

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 21.01.2016

Godzina emisji: 19.00

fbi/pj

Czytaj także

Premiery filmowe: "Mandarynka", "Rock The Kasbah", "Tajemnice Bridgend"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 13:50
Masz dość świątecznych porządków? Wybierz się do kina. - Do wyboru mamy m. in. historie oparte na faktach oraz film nakręcony smartfonem - mówi krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Excentrycy" czy nowy Tarantino?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 14:50
- Jestem jak człowiek z kosmosu. Ląduję w 1956 roku w Ciechocinku i szukam świrów podobnych do mnie - mówi Maciej Stuhr, główny bohater filmu "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy".
rozwiń zwiń