Polskie Radio
Section05
Maciej Stuhr

Wspominamy Janusza Majewskiego. Feliks Falk: był jakby z innej epoki

Janusz Majewski - wybitny reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz, wieloletni prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich - zmarł w środę (10.01) w wieku 92 lat. - Reprezentował typ nie tylko dżentelmena, ale również człowieka trochę z innej epoki. Był dla nas wzorem tego, czego już nie mieliśmy po wojnie. Wszystko wokół zszarzało, a on zawsze błyszczał. Było w nim coś takiego, że chciało się mu ukłonić - mówił w Dwójce Feliks Falk, reżyser i przyjaciel Janusza Majewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Michał Nowak Aldona Łaniewska-Wołłk Janusz Majewski reżyser kino film polski Wiktor Zborowski Feliks Falk Maciej Stuhr Juliusz Machulski KULTURA FILM odeszli 2024 Dwójka

Bulwersujące słowa Stuhra w "Zielonej granicy". Nazwał Marsz Niepodległości "nazistowskim spędem"

W sieci można natknąć się na fragment filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland, w którym bulwersującą kwestię wypowiada Maciej Stuhr. Aktor, który znany jest z tego, że sympatyzuje z opozycją, nazwał marsz opozycji "nazistowskim spędem".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland Maciej Stuhr FILM migracja granica kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Marsz Niepodległości aktor aktorzy

"F**ing Bornholm". Film zrodzony z osobistych obserwacji

– To nie jest chyba tylko moje jednostkowe doświadczenie. Jest taki moment w życiu człowieka, w którym nagle się wydaje, że wszyscy wokół się rozwodzą. Czujemy się trochę lepsi, bo my się nie rozwodzimy, ale potem w którymś momencie okazuje się, że i do nas ten problem puka. Większość moich filmów bierze się z osobistego doświadczenia i wewnętrznej potrzeby, więc tak było i tym razem – przyznaje reżyserka Anna Kazejak.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka Maciej Stuhr Agnieszka Grochowska KULTURA FILM