Polskie kino muzyczne. "Wracamy do tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 13:00
Komedie muzyczne były popularne w Polsce w okresie międzywojnia. Potem filmowcy nieco o tym gatunku zapomnieli. Aż do teraz. Czy wraca moda na filmy, w których… "#WszystkoGra"?
Audio
  • Historia musicalu w Polsce - które filmy muzyczne zasługują na uwagę? (Hrapkowidz/Czwórka)
Choreografię do filmu WszystkoGra przygotował Agustin Egurolla, a w rolach głównych występują m.in. Kinga Preis i Sebastian Fabijański
Choreografię do filmu "#WszystkoGra" przygotował Agustin Egurolla, a w rolach głównych występują m.in. Kinga Preis i Sebastian FabijańskiFoto: mat. prasowe/Next Film

W tym roku na festiwalu w Sundance oklaskiwano debiutancki film Agnieszki Smoczyńskiej "Córki dancingu" z muzyką Ballad i Romansów. 5 maja na ekrany kin wchodzi pierwsza fabuła znanej reżyserki teatralnej Agnieszki Glińskiej "#WszystkoGra". - Osią fabularną jest historia trzech pokoleń warszawskich kobiet, które muszą walczyć o zachowanie domu. Tłem muzycznym są największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej - opowiada Błażej Hrapkowicz. - Niestety niekiedy całkiem ciekawie zaaranżowane piosenki wiszą w próżni.

Krytyk filmowy tłumaczy, co jest najsłabszą stroną "#WszystkoGra" i opowiada o najciekawszych musicalowych realizacjach w historii filmu polskiego - w tym m.in. o komedii, która przed wojną łamała tematy tabu.

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 5.05.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/pj

Czytaj także

Rafał Rutkowski: koniec miłości jest jak Tour de France

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 14:01
- Jeśli ludzie potrafią dogadać się, rozstanie może być znośne. Jeśli nie, zaczyna się wyścig. Kto kogo wyprzedzi i "co uda mu się wyrwać" - wyjaśnia aktor komediowy Rafał Rutkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roth kontra Russell. Na co wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 13:00
Długi majowy weekend to dobry moment, żeby wybrać się do kina. Zwłaszcza, że na ekranach cztery nowe tytuły, które oceniają krytycy filmowi.
rozwiń zwiń