"Wszystkie nieprzespane noce". Nie film, tylko proces

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 16:50
- "Wszystkie nieprzespane noce" przekraczają granice intymności i są autentycznym obrazem młodości - opowiada kierownik produkcji Janusz Dąbkiewicz.
Audio
  • "Wszystkie nieprzespane noce" - filmowy manifest młodych Polaków? (Hrapkowidz/Czwórka)
Wszystkie nieprzespane noce to portret dwóch niewinnych czarodziejów XXI wieku, pełen młodzieńczych nadziei i iluzji
Wszystkie nieprzespane noce to portret dwóch "niewinnych czarodziejów" XXI wieku, pełen młodzieńczych nadziei i iluzjiFoto: mat. promocyjne/Nowe Horyzonty

Obraz Michała Marczaka bierze udział w Międzynarodowym Konkursie trwającego właśnie we Wrocławiu festiwalu Nowe Horyzonty. - To nie film, tylko proces i myślę, że to jest w nim najważniejsze. Kiedy zaczynaliśmy ten projekt, nie mieliśmy nawet bohaterów, a jedynie świadomość, że będziemy robić film o młodości, emocjach i rozterkach, które towarzyszą ludziom w tym wieku - opowiada gość Czwórki. 

"Wszystkie nieprzespane noce" powstawały dwa lata, a członkowie ekipy często zamieniali się rolami. Produkcję docenili już jurorzy na festiwalu Sundance oraz wielbiciele twórczości ikony polskiej muzyki elektronicznej, Jacka Sienkiewicza. A jakie nastroje panują we Wrocławiu?   

***

Tytuł audycji: "Hrapkowidz"

Prowadzenie: Błażej Hrapkowicz

Gość: Janusz Dąbkiewicz (kierownik produkcji filmu "Wszystkie nieprzespane noce")

Data emisji: 24.07.2016

Godzina emisji: 14.05

kul/pg

Czytaj także

Letnie przesilenie. Zwykłe życie w czasach wojny

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 09:00
- Sztuka nie powinna być kołysanką, która usypia widza, tylko waleniem w bęben, które zmusi go do refleksji. I mam nadzieję, że takie jest "Letnie przesilenie" - mówi reżyser filmu Michał Rogalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kino muzyczne. "Wracamy do tradycji"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 13:00
Komedie muzyczne były popularne w Polsce w okresie międzywojnia. Potem filmowcy nieco o tym gatunku zapomnieli. Aż do teraz. Czy wraca moda na filmy, w których… "#WszystkoGra"?
rozwiń zwiń