Najlepsze polskie 30'. "Wrestling po polsku"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 12:00
26 stycznia w wybranych kinach w Polsce będzie można oglądać najnowsze produkcje twórców krótkiego metrażu. W ramach przeglądu "Najlepsze polskie 30'" zobaczymy m.in. "Amerykański sen", czyli opowieść o wrestlingu po polsku.
Audio
  • "Najlepsze polskie 30'". O filmie "Amerykański sen" (Hrapkowidz/Czwórka)
Główny bohater filmu Amerykański sen w reż. Marka Skrzecza
Główny bohater filmu "Amerykański sen" w reż. Marka SkrzeczaFoto: mat. promocyjne/M2 Films

Czytaj także
najlepsze fajerwerki 663.jpg
Filmy krótkometrażowe. 30 minut, które warto zobaczyć w kinie

Akcja filmu "Amerykański sen" dzieje się na polskiej prowincji. - Reżyser Marek Skrzecz trafił na przedruk artykułu zamieszczonego w lokalnej gazecie o grupie młodych chłopaków, którzy trenują wrestling amerykański. Pojechał do Głuchołazów, spotkał się z tymi chłopakami i odkrył filmowy potencjach, który kryje się w tym temacie - wspomina współautor zdjęć Kacper Sędzielewski.

Gość Czwórki opowiada także o wyjątkowości głównych bohaterów "Amerykańskiego snu". - Chłopcy byli bardzo otwarci, mieli mnóstwo energii. Ale nie obyło się też bez problemów. W trakcie realizacji filmu, która zajęła trochę czasu, nasi bohaterowie zmieniali się fizycznie. Kiedy zaczynaliśmy zdjęcia byli 16-latkami. Dziś mają 18-19 lat - wyjaśnia operator. 


Czytaj także
Plan B Kinga Preis 1200.jpg
2018. O nowym roku w polskim kinie

Co "Amerykański sen" ma wspólnego z "Rockym" i "Zapaśnikiem"? Jak wygląda polska prowincja w filmie Marka Skrzecza i co ma wspólnego z "amerykańskim snem"? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Kacper Sędzielewski (współautor zdjęć do krótkiego metrażu "Amerykański sen")

Data emisji: 14.01.2018

Godzina emisji: 14.13

kul/kh

Czytaj także

"Planeta singli". Komedia romantyczna jako pole bitwy

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 13:00
- Reżyser Mitja Okorn jest absolutnym zabijaką. Zarzyna siebie i innych w imię rzeczy, w które wierzy. Dzięki temu widz nie musi się męczyć na filmie, który ma być dla niego rozrywką - mówi Michał Chaciński, współtwórca "Planety singli".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kino jest kobietą? "W Polsce nawet bardziej niż na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 17:20
- W PRL równouprawnienie w zakresie przyjmowania kobiet na reżyserię było zapisane odgórnie. M.in. dlatego dziś w Polsce mamy procentowo większy udział kobiet w produkcji filmowej niż dzieje się to na Zachodzie albo w Ameryce - przekonuje Monika Talarczyk-Gubała, autorka raportu o sytuacji kobiet w polskiej kinematografii.
rozwiń zwiń