2018. O nowym roku w polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 13:00
Wśród polskich premier 2018 roku są m.in. "Zimna wojna" laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego, ekranizacja powieści Joanny Bator w reż. Borysa Lankosza oraz nowy film Kingi Dębskiej "Plan B".
Audio
  • O nowych filmach i swoich bohaterach opowiadają m.in. Marcin Dorociński, Joanna Kulig i Borys Szyc (Hrapkowidz/Czwórka)
Kinga Preis i Paulina Walendziak na planie filmu Plan B w reż. Kingi Dębskiej
Kinga Preis i Paulina Walendziak na planie filmu "Plan B" w reż. Kingi Dębskiej Foto: mat. promocyjne/Next Film

Czytaj także
cicha noc fot robert jaworski studio munka-sfp1 1200x660.jpg
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Piotr Domalewski o filmie "Cicha noc"

- O czym jest ten film tak naprawdę przekonamy się wtedy, kiedy go zmontujemy. W założeniu ma to być opowieść o różnych kolorach miłości, ale miłości wcale nie łatwej, nie prostej, nie  przyjemnej i nie łatwo spłukiwalnej - zdradza reżyserka.

Premiera "Planu B" odbędzie się 2 lutego, a na ekranie zobaczymy m.in. Kingę Preis i Marcina Dorocińskiego, który opowiada nam o swoim bohaterze Mirku. 

Dużo pracy w 2018 roku będzie też mieć Joanna Kulig. która wystąpi m.in. w trzech kinowych produkcjach znanych polskich reżyserów. - Do współpracy zaprosili mnie Paweł Pawlikowski, Marek Koterski i Wojtek Smarzowski. Dla mnie to była okazja, żeby na planie spotkać się z wyjątkowymi artystami i ich wizjami oraz żeby stworzyć różnorodne i - mam nadzieję - ciekawe role - opowiada aktorka.

Czytaj także
wataha2 1200.jpg
"Wataha" powraca. "Będzie piękniej plastycznie"

Beata Kwiatkowska sprawdziła także, co działo się na planie filmu Filipa Zylbera "Serce nie sługa", a Borys Szyc tłumaczył jej, dlaczego serce może być sługą... dwóch panów.  

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Data emisji: 31.12.2017

Godzina emisji: 14.40

kul

Czytaj także

Kamila Kamińska. W "Najlepszym" była najlepsza!

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2017 15:10
- Kiedy po szkole aktorskiej trafiłam na casting do reklamy, to poczułam się jak na wybiegu. Kilkaset pięknych dziewczyn i ja ze swoimi marzeniami by grać. Wtedy pojawiają się pytania o sensowność tego wszystkiego. Ale takie myśli są zupełnie bez sensu - opowiada Kamila Kamińska, laureatka Nagrody za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Borchardt: nie starałem się wygładzić historii Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 13:00
- Błędem, jaki może popełnić twórca jest walka z pierwotną intuicją. Kiedy wszedłem w tę historię od razu miałem w głowie stworzenie filmu typu "found footage" - bazującego wyłącznie na materiałach archiwalnych - mówił reżyser Marcin Borchardt.
rozwiń zwiń