Tymański namaszczony przez Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 09:00
W kinach można już oglądać satyryczny musical, którego scenarzystą i pomysłodawcą jest Tymon Tymański. Muzyk nie ukrywa radości z tego, że obraz w końcu powstał.
Audio
  • Film Tymona Tymańskiego powstawał aż siedem lat (Czwórka/Hrapkowidz)
Zdaniem Tymona Tymańskiego Polskie gówno to film pokoleniowy
Zdaniem Tymona Tymańskiego "Polskie gówno" to film pokoleniowyFoto: PAP/Stach Leszczyński

- To ja jestem tym nieudacznikiem, który robił film "Polskie gówno" siedem lat - powitał z przekąsem słuchaczy Czwórki Tymański. - Koniec końców się udało, zrobiliśmy fajny film, dzięki wielkiej i wspaniałej ekipie, którą skompletowaliśmy z reżyserem Grześkiem Jankowskim - dodał.
Zdaniem Tymańskiego "Polskie gówno" to portret pokolenia i hołd dla rzeszy artystów, którzy za grosze podróżują po całym kraju, żeby wyrazić swoją miłość do muzyki, realizować pasję.

Do napisania scenariusza zainspirował Tymańskiego Wojciech Smarzowski. - To on nas powołał do życia filmowego przy okazji "Wesela", które było dla mnie wspaniałym przeżyciem. Przy okazji wspomagał nas również przy całej pracy nad "Polskim gównem" - dodał ceniony artysta.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Goście: Tymon Tymański, scenarzysta i producent "Polskiego gówna"

Data emisji: 05.02.2015

Godzina emisji: 19.00

ac/mc

Czytaj także

"Obce Ciało" Zanussiego jak socjalistyczna propaganda

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 08:45
W kinach można oglądać najnowszy film Krzysztofa Zanussiego "Obce ciało". Nie jest to, według Błażeja Hrapkowicza, propozycja godna uwagi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filmowa magia zadziałała w 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 16:00
Krytycy są zgodni - to był bardzo dobry rok dla kinomanów. Produkcji, o których będziemy jeszcze długo pamiętać, było w ostatnich miesiącach bez liku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Jarzyna przenosi teatr do kina

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 17:00
- Teatr musi być traumatyczny. Kino może być lżejsze, ale nie bez emocji - mówi Grzegorz Jarzyna reżyser spektaklu i filmu "Między nami dobrze jest".
rozwiń zwiń