Forum Młodych przygotuje Cię do ŚDM 2016

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 13:08
- Wiele lat temu wspólnota zobaczyła, że aby dobrze przeżyć ŚDM trzeba się przygotować duchowo. Zauważyliśmy, że dobrze jest dać młodym ludziom strawę duchową - o korzeniach Forum Młodzieży opowiada Janusz Tarasiewicz ze Wspólnoty Emmanuel.
Audio
  • Paulina Cisz i Janusz Tarasiewicz ze Wspólnoty Emmanuel zapraszają na Forum Młodzieży w Częstochowie (Kierunek Kraków/Czwórka)
Szczęście odnalezione na Forum Młodzieży trwa cały rok, a nawet lata
Szczęście odnalezione na Forum Młodzieży trwa cały rok, a nawet lataFoto: Pixabay.com/Public domain

Wszyscy przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pełną parą idzie również organizacja Forum Młodzieży w Częstochowie. - Chcemy, żeby młodzi coś przeżyli. Przeżyli w relacji do Pana Boga, a przede wszystkim w relacji miedzy sobą - mówi organizator Forum.

Pierwsze Forum Młodzieży miało miejsce w Wadowicach w 2000 roku. Pierwszym, na którym była Paulina Cisz było to, pod hasłem "Rio in Częstochowa". - To było dla mnie niesamowite przeżycie zobaczyłam, że Kościół może być młody, żywy i radosny. To zupełnie zmieniło mój pogląd na Kościół, zapoczątkowało głęboką relację z Panem Bogiem - opowiada.

Do Częstochowy w dniach 20-25 lipca przybędzie mnóstwo młodych ludzi, by dzielić się wiarą i radością, odszukać wewnętrzne szczęście. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji dla ciała i ducha, i o nich właśnie opowiadają w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Kierunek Kraków

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Paulina Cisz i Janusz Tarasiewicz (Wspólnota Emmanuel, współorganizatorzy Forum Młodych w Częstochowie)

Data emisji: 19.06.2015

Godzina emisji: 7.00

pj/gs

Czytaj także

ŚDM 2016. Wolontariusze - ludzie do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 12:07
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w lipcu. To wyjątkowe spotkanie poprzedzą "Dni w Diecezjach" - tam kluczową rolę odegrają wolontariusze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Maryja czuwa nad uczestnikami ŚDM 2016"

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 08:00
W maju, gdy wszystko kwitnie, pachnie i śpiewa, katolicy zwracają się do Maryi. W Polsce tradycja maryjna jest bardzo żywa i mocna.
rozwiń zwiń