ŚDM 2016. Wolontariusze - ludzie do zadań specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 12:07
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w lipcu. To wyjątkowe spotkanie poprzedzą "Dni w Diecezjach" - tam kluczową rolę odegrają wolontariusze.
Audio
  • Goście audycji "Kierunek Kraków" opowiadają o sile wolontariatu (Kierunek Kraków/Czwórka)
Wolontariuszem ŚDM w Krakowie może zostać każdy - wierzący i niewierzący
Wolontariuszem ŚDM w Krakowie może zostać każdy - wierzący i niewierzącyFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Na mapie kraju, Warszawa będzie w tym czasie szczególnym miejscem, to właśnie tu, rozpoczynając swoją podróż po Polsce, przybędzie wielu pielgrzymów. Karolina Błażejczyk i Aleksandra de Mezer z Diecezjalnego Biura ŚDM Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz ks. Jacek Laskowski, koordynator wolontariatu Światowych Dni Młodzieży z Archidiecezji Warszawskiej podkreślają, że wszystko będzie działało jak w zegarku dzięki sile wolontariuszy. - W tym czasie stolica będzie gościć kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całego świata - zdradzają goście. 

"Cały świat w Warszawie. Zostań wolonatriuszem" to hasło, które zachęca do pomocy przy organizacji warszawskich "Dni w Diecezjach", i podobno działa. - My wierzymy w dobroć serca wolontariuszy, wierzymy, że ich nie zabraknie. Już jest kilkaset zgłoszeń, a rejestracja rozpoczęła się dopiero 19 lutego.

Dowiedz się więcej: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Czwórce <<<

Goście Czwórki podkreślają, że kościół jest młody i powszechny, opowiadają o zadaniach jakie czekają na wolontariuszy, a także o licznych atrakcjach przygotowywanych na najbliższy czas, jak Adoracje Najświętszego Sakramentu w nowoczesnej odsłonie, ze światłem, laserami i muzyką.

***

Tytuł audycji: Kierunek - Kraków

Prowadzi: Sylwia Sułkowska

Goście: Karolina Błażejczyk i Aleksandra de Mezer z Diecezjalnego Biura ŚDM Diecezji Warszawsko-Praskiej i ks. Jacek Laskowski koordynator wolontariatu Światowych Dni Młodzieży z Archidiecezji Warszawskiej, Piotr Szarkowski (wolontariusz)

Data emisji: 06.03.2015

Godz. emisji: 7.00

pj/kd

Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Magis znaczy więcej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 11:40
Lipcowe spotkanie z papieżem Franciszkiem będzie poprzedzał 10-dniowy Program Magis. - To słowo pochodzące z łaciny znaczy "więcej", "bardziej" - tłumaczy współorganizator Jakub Pruś.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ŚDM 2016. Tworzone siłą wolontariuszy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 11:54
2 miliony młodych ludzi z całego świata już za chwilę odwiedzi Polskę, by wspólnie z nami przeżywać Światowe Dni Młodzieży. Wspaniałą pomocą i darem jest dla nich pomoc wolontariuszy.
rozwiń zwiń