Kontrolowany wybuch złości? Na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 16:00
Wbrew powszechnym opiniom złość jako uczucie nie ma tylko negatywnego wymiaru. Często potrafi mieć kojące, wręcz zbawienne konsekwencje. W "Mamy to" sprawdziliśmy, jak się złościć, by żyć dłużej.
Audio
  • W jaki sposób rozładowywać złość, żeby miało to korzystny wpływ na nasze zdrowie? (Czwórka/Mamy to)
Kontrolowany wybuch złości? Na zdrowie
Foto: Glow Images

Gwałtowna wymiana złośliwości, rzucanie w siebie nawzajem przedmiotami, przeklinanie tak głośne, że pół bloku wie, iż to w naszym mieszkaniu toczy się awantura - chyba każdy chociaż raz w życiu przeżył taką sytuację. W ich przypadku znaleźć pozytywów nie sposób. Złość, którą tak okazujemy, nikomu na dobre nie wyjdzie. - Ale jeśli podejdziemy do sprawy na zimno, bez pyskówek, bez darcia szat i nawet bez tupania, sytuacja zmienia się diametralnie. To taka złość, która piękności nie zaszkodzi - przekonywała dziennikarka Czwórki Justyna Majchrzak.
PRZECZYTAJ: Jak żyć po stracie? "To nieprawda, że czas leczy rany"

Nie jest dobre kumulowanie i gromadzanie w sobie złości. To sytuacja szkodliwa, bo w pewnym momencie bezwiednie możemy "wybuchnąć" z siłą gejzeru, który zniszczy ważne relacje. - Jestem z pokolenia, któremu mówiło się, że złość jest zła z natury i stanowczo jej zakazywano. Nie powiedziano za to, co mamy z nią zrobić, jak się jej pozbywać - zauważyła psycholog Małgorzata Ohme.
Tymczasem ze złością należy się pogodzić i ją oswoić. Wówczas stanie się ona czymś dla nas korzystnym. W jaki sposób to robić? Jakie środki wybrać? O tym dowiecie się słuchając nagrania audycji "Mamy to"!
ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Statystyczny Polak coraz bardziej skupiony na sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 14:00
Z badań wynika, że jest mężczyzną, ma rodzinę, pracę, mieszka w mieście, a wolny czas najchętniej spędza przed telewizorem. Kto? Statystyczny Polak - bohater "Nawiedzonych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Długi sen to podstawa dobrego samopoczucia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:00
Niektórzy potrzebują ośmiu godzin nieprzerwanego snu, by po wstaniu z łóżka czuć się dobrze, innym wystarczą cztery. - Młodzi ludzie niestety sypiają zbyt krótko, starsi starają się spać za długo - diagnozuje Michał Skalski, ekspert z dziedzinie zaburzeń snu i leczenia bezsenności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarowanie słowem, czyli sposób na skuteczny podryw

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 11:30
"Ej mała! Bardzo bolało, kiedy spadłaś z nieba?". Mówiąc tak do dziewczyny, która ci się podoba możesz być pewien jednego - nim się obejrzysz, odleci skąd przybyła. O najlepszych i najgorszych tekstach rzucanych podczas podrywu rozmawialiśmy w "Audycji nr 1".
rozwiń zwiń