Czarowanie słowem, czyli sposób na skuteczny podryw

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 11:30
"Ej mała! Bardzo bolało, kiedy spadłaś z nieba?". Mówiąc tak do dziewczyny, która ci się podoba możesz być pewien jednego - nim się obejrzysz, odleci skąd przybyła. O najlepszych i najgorszych tekstach rzucanych podczas podrywu rozmawialiśmy w "Audycji nr 1".
Audio
  • Catherine Kasima Kanda ze szkoły uwodzenia Woman's Attitude i Andrzej Stępień ze szkoły uwodzenia o sztuce uwodzenia słowem (Czwórka/ Audycja nr 1)
Czarowanie słowem, czyli sposób na skuteczny podryw
Foto: Glow Images/East News

Jest, ta jedyna, na którą czekałeś od...sam już nie wiesz kiedy. Stoi na przystanku autobusowym. Zbierasz się w sobie, układasz plan, konstruujesz zawczasu odpowiednie słowa, by tylko wypaść dobrze. Podchodzisz i rzucasz romantyczny tekst: "Wiesz, że jest miłość od pierwszego wejrzenia? Jeśli nie, to przyjdę jeszcze raz". Na co skonsternowana wybranka odrzeknie: "Nie wierzę, ale nie wracaj, już jedzie mój autobus".

Wiele kobiet i mężczyzn traci swoją szansę na związek, odstraszając obiekt uwielbienia żenującymi tekstami. - Do tych najgorszych można zaliczyć te, którymi kobiety rozpoczynają rozmowę w internecie (np. na czatach), takimi jak: "cześć, nikt do mnie nie pisze, nikt mnie nie zaczepia, mama nadzieję, że ty będziesz inny" - przytaczała jeden z wpisów Catherine Kasima Kanda ze szkoły uwodzenia Woman's Attitude.

Czytaj także: Zazdrość - uczucie, z którym nie damy rady wygrać?

Zdaniem specjalistki kobiety skutecznie odstraszają też mężczyzn przesadnym romantyzmem, gdy piszą:" jesteśmy sobie przeznaczeni" lub reprezentując na "dzień dobry" postawę roszczeniową, pisząc: "szukam tylko poważnych związków". Tymczasem okazuje się, że najbardziej skuteczny jest prosty przekaz i bezpośrednie podejście, bez "udziwnień". - Tak naprawdę łatwiej można poznać kobietę podchodząc do niej mówiąc: "Cześć mam na imię Tomek, spodobałaś mi się, chciałbym cię poznać" - radził Andrzej Stępień ze szkoły uwodzenia.

Jakie jeszcze zwroty skutecznie odstraszają potencjalne wybranki i wybraków serca oraz o czym nie mówić na pierwszej randce, dowiesz się słuchając "Audycji nr 1".

(pkur, ac)

Czytaj także

Jeszcze pożądanie czy już uczucie?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 14:25
Pociąg seksualny - czyli jak to jest, że jedni nas pociągają, a inni nie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożądanie to proces chemiczny rozłożony w czasie

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 15:15
Nie jest łatwo odróżnić pożądanie seksualne od uczucia, które rodzi się na poziomie mentalnym. Na wszystko wpływ ma chemia. - Ale ona uruchamia się wtedy, gdy zachodzi kilka zależności, za które odpowiadamy sami - przekonywał seksuolog Andrzej Grużewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłótnie w związku są "dobre" tylko do czasu

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 08:53
W związkach przydarzają się kryzysy. Ale czasem nie wiadomo, czy to sytuacja do przejścia, czy to już ostatnia prosta. Po czym poznać, czy warto jeszcze inwestować w relację, czy ostatecznie się pokłócić? - Granica jest dość cienka, a przekroczyć ją niestety bardzo łatwo - przyznał psychoterapeuta, dr Bartosz Zalewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdrada à la Brokeback Mountain jest usprawiedliwiona?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:00
"American Beauty", "Bliżej", "Małe dzieci", "Intymność" i wiele innych. Z ekranów kin zdrada wprost się wylewa - ku przestrodze, czy dla zachęty? O filmowych i rzeczywistych zdradach rozmawialiśmy w audycji "Tryb głośnomówiący".
rozwiń zwiń