X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Statystyczny Polak coraz bardziej skupiony na sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 14:00
Z badań wynika, że jest mężczyzną, ma rodzinę, pracę, mieszka w mieście, a wolny czas najchętniej spędza przed telewizorem. Kto? Statystyczny Polak - bohater "Nawiedzonych".
Audio
  • Tak wygląda statystyczny Polak (Czwórka/Nawiedzeni)
Statystyczny Polak podobno jest mężczyzną. Co więcej o nim wiemy?
Statystyczny Polak podobno jest mężczyzną. Co więcej o nim wiemy?Foto: Glow Images/East News

To nieprawda, że nazywa się Kowalski, bo statystycznie Nowaków mieszka w Polsce więcej. Jest gościnny, ale też oszczędny. Do tego pracowity i ciekawy świata.

Zobacz: Zawody, od których włos się jeży na głowie >>>

- Język młodego statystycznego Polaka ulega wpływowi języka angielskiego. Co więcej, coraz bardziej odziaływuje on na polszczyznę w ogóle - uważa językoznawca, profesor Andrzej Markowski. - Dlatego też elementy młodzieżowe pojawiają się w mowie osób starszych. Trafiają także do słowników.
Żeby otrzymać jak najbardziej dokładny obraz statystycznego Polaka najlepiej udać się do Urzędu Statystycznego.

Czytaj także: Polacy coraz bardziej aktywni w UE >>>

- Najwięcej czasu poświęcamy na czynności fizjologiczne, w drugiej kolejności są zajęcia i prace domowe - wyjaśnia Artur Satora, rzecznik prasowy prezesa GUS. - W dalszej kolejności jest praca zawodowa. Z badań wynika też, że coraz rzadziej spotykamy się ze znajomymi, a coraz bardziej jesteśmy skupieni na sobie.

A ile zarabia statystyczny Polak? Dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Nawiedzeni".
(kul, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internetowy hejt. "Walczmy z mową nienawiści w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:20
"Ona ma czoło myślą nieskalane" - to jeden z komentarzy, jakie można znaleźć na popularnym portalu internetowym pod tekstem o znanej osobie. Skąd biorą się takie hejty i czy są sposoby na to, by z tymi "wyrazami uwielbienia" walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkryj swoje mocne strony. Poczujesz się lepiej!

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 12:35
- Doskonalić warto się przez całe życie. I nie należy ograniczać się do jednej drogi - przekonuje coach Krzysztof Michał Nowak. - Jeżeli czujemy, że coś nas pociąga, należy iść za głosem serca. Nie musimy zostać mistrzem w szachach ani w biegach. Ważne, żebyśmy my mieli z tego frajdę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nigdy nie będę jak moja mama! Jak nie powielać błędów rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:20
Uczestnicząc w sztafecie pokoleń nasiąkamy pewnymi zachowaniami. - Bardzo często postępujemy tak, jak wobec nas albo wobec innych osób postępowali nasi rodzice - wyjaśnia psycholog Martyna Figurska. - Dotyczy to zarówno zachowań, które nam się podobają, jak i tych, które trudno nam było zaakceptować. Czy zatem jesteśmy "skazani" na powtarzanie różnych rodzinnych sytuacji?
rozwiń zwiń