Kosmetyki - jak je przechowywać

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2014 14:11
Zestaw cieni do oczu, krem do rąk czy waniliowy balsam do ciała. Św. Mikołaj zadbał, by kosmetyczki pań pękały w szwach. Jak przechowywać te dary?
Audio
  • Karolina Broniś, kosmetolog o przechowywaniu kremów i lakierów do paznokci (Czwórka/Mamy to)
Bywa, że kosmetyki szybko tracą swoją przydatność. Jak tego uniknąć?
Bywa, że kosmetyki szybko tracą swoją przydatność. Jak tego uniknąć?Foto: Glow Images/East News

Jajka, mleko, warzywa i... krem do rąk, to zwartość lodówek wielu kobiet. Panie żyją w przekonaniu, że ulubione kosmetyki zachowają świeżość, jeśli będą przechowywane jak produkty spożywcze. - Wystarczy, że trzymać tam będziemy tylko krem na okolice oczu, na opuchnięcia, który przyspiesza krążenie - tłumaczyła w Czwórce Karolina Broniś, kosmetolog.

Pozostałe kosmetyki pielęgnacyjne dłużej zachowają swoje właściwości, jeśli będziemy je przechowywać w zamkniętej szafce w łazience. - Z dala od kaloryfera - podkreśliła w Czwórce ekspertka. Ale nawet najlepiej "zakonserwowane" specyfiki trafią szybko do kosza, jeśli niewłaściwie ich użyjemy.

Słoiczek z nowym kremem łatwo może stać się siedliskiem bakterii. - Do wielu preparatów są dołączane szpatułki, ale i te wymagają higieny. Możemy nakładać krem dłonią, ale dłonie muszą być czyste - radziła Broniś, która mówiła też jak wydłużyć żywotność kosmetyków kolorowych.

***

Tytuł audycji: Mamy to

Prowadził: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Justyna Majchrzak

Gość: Karolina Broniś, kosmetolog

Data emisji: 29.12.2014

Godzina emisji: 12.00

(pkur/ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Makijaż z henny? To nic trudnego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:52
Henna to barwnik wykorzystywany w kosmetyce od 5 tys. lat. Początkowo używały go wyłącznie ludy Azji i Afryki. Tradycje masajskich wojowników z czasem przejęły jednak kobiety, które zaczęły jej używać do makijażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zrobić kosmetyki domową metodą?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 17:00
Peeling z kawy, dezodorant z mąki ziemniaczanej czy naturalne toniki. O tym, jak w prosty sposób wyprodukować w domu kosmetyki, rozmawialiśmy z Anną Smolis z Fundacji Zielony Horyzont.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dezodorant - śmierdząca sprawa?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 17:30
Parabeny, ftalany, toluen - zamiast upiększać, często szkodzą. WHO ostrzega, że część substancji chemicznych zawartych w kosmetykach ma negatywny wpływ na nasze zdrowie.
rozwiń zwiń