Jak zrobić kosmetyki domową metodą?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 17:00
Peeling z kawy, dezodorant z mąki ziemniaczanej czy naturalne toniki. O tym, jak w prosty sposób wyprodukować w domu kosmetyki, rozmawialiśmy z Anną Smolis z Fundacji Zielony Horyzont.
Audio
  • Anna Smolis z Fundacji Zielony Horyzont o naturalnych kosmetykach (Czwórka/Się mówi)
Jak zrobić kosmetyki domową metodą?
Foto: Glow Images/East News

Gładka i odżywiona skóra, błyszczące mocne włosy, ciało jędrne i pachnące. Osiągniecie takiego efektu jest możliwe dzięki kosmetykom, które każdy może wyprodukować we własnym domu. Jednym z nich jest peeling z kawy.

- Kupujemy organiczne mydło, ścieramy je, dodajemy zmieloną kawę, łączymy z jakimś naturalnym olejem i gotowe - zdradzała przepis w audycji "Się mówi" Anna Smolis z Fundacji Zielony Horyzont. Zdaniem ekspertki Polki coraz częściej sięgają po kosmetyki naturalnego pochodzenia.

Czytaj także: Kawa uzależnia, psuje zęby i pobudza tylko na chwilę

Wytworzenie niektórych mikstur nie wymaga dużego nakładu pracy i specjalistycznej wiedzy. - Można wziąć płatek i szałwią przecierać skórę. Taki zabieg odświeża i tonizuje - tłumaczyła specjalistka.

Jak wyprodukować dezodorant z mąki ziemniaczanej i co powinno się znajdować w składzie kupnych kosmetyków? Zapraszamy do wysłuchania audycji "Się mówi".

(pkur, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obsesja odchudzania. "Szczupła sylwetka wcale nie naprawi twojego życia"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 07:50
Dlaczego mimo szczupłej sylwetki kobiety wciąż się odchudzają? - Dla innych kobiet i w nadziei, że ich życie stanie się lepsze - przekonuje psycholog Małgorzata Ohme.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Religa - człowiek, który nie umiał się zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:00
Święty, który palił jak smok i klął jak szewc. Bywał niesprawiedliwy, wymagał zbyt wiele i narzucał mordercze tempo pracy. Pozostał jednak legendą polskiej kardiochirurgii. - Zbigniew Religa miał duszę sportowca, lubił się ścigać - mówią Dariusz Kortko i Judyta Watoła, autorzy książki "Religa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glukoza i bezpieczne schronienie - przygotowania do zimowego snu

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 19:00
- Przede wszystkim należy znaleźć sobie bezpieczne miejsce, w którym żaden drapieżnik nas nie znajdzie - opisuje przygotowania zwierząt do zimowego snu Agata Borucka z warszawskiego ogrodu zoologicznego. - Warto też zgromadzić sobie zapasy jedzenia.
rozwiń zwiń