Adi Nowak: moralizuję, ale w słusznej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 18:30
- Utwór "Słój na pety" jest zapisem kilku nieprzyjemnych obrazów, na które ostatnio natknąłem się - opowiada Adi Nowak. - Najpierw był mój współlokator, który niedopałki wyrzucał przez okno, a potem zrobiłem sobie spacer nad Wartę w Poznaniu i po prostu musiałem się tym z kimś podzielić - wyjaśnia.
Audio
  • Hip-hop a ekologia. Adi Nowak o nowym projekcie (Stacja Kultura/Czwórka)
Adi Nowak
Adi NowakFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Czytaj także
vienio 1200.jpg
Vieno: dbanie o środowisko to zdrowy rozsądek

Adi Nowak przyznaje także że dobro Ziemi leży mu na sercu od dawna, ale świadomość ekologiczną uzyskał stosunkowo niedawno. - Łatwo popaść tym temacie w moralizatorski ton, a to raczej nie przekonuje ludzi - przyznaje raper. - Na dodatek temu śmieceniu, które powstaje przy dobrej zabawie, często towarzyszą hip-hopowe numery. Pomyślałem, żeby to wykorzystać - dodaje.

Utwór "Słój na pety", który zapowiada nową płytę artysty, w pierwszy weekend sierpnia zabrzmi także na Hip-Hop Polish Festival. Co jeszcze wydarzy się w Płocku? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Adi Nowak

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Areta Szpura: każdy może zrobić coś dobrego dla środowiska. Zacznijmy od małych kroków

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:58
Areta Szpura była połową marki modowej Local Heroes (LH). Ubrania z ich logo (i nośnym hasłem "Doing real stuff sucks") nosili Justin Bieber czy Miley Cyrus. W 2017 roku opuściła fimę, by żyć z zgodnie z własnymi zasadami i postawiła na ekologię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ośmieceni". Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik szokuje i zmusza do refleksji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 17:32
Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik nie jest zwyczajną instalacją artystyczną. Eksponaty, które możemy oglądać przy Bulwarach wiślanych pokazują skalę zanieczyszczenia naszej planety. 
rozwiń zwiń