Tęskno z przymrużeniem oka. Selekcja Joanny Longić

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 18:00
- Wybrałam się do kina, obejrzałam nowego Bonda i przypomniałam sobie, że o agencie 007 wspólnie śpiewali Lidia Jazgar i Zbigniew Wodecki. Piosenka nosi tytuł "Jesień przyszła ojej" i pasuje - do pory roku i repertuaru w kinie - opowiada Joanna Longić z Tęskno.    
Joanna Longić Tęskno
Joanna Longić TęsknoFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
Tęskno Joanna Longić 1200.jpg
Tylko mnie poproś do walca. Selekcja Tęskno

Tym razem kluczem doboru utworów było... przymrużone oko. - W ten sposób czasami jest łatwiej patrzeć na świat - przyznaje autorka selekcji. - Ale dziś o takim kryterium zadecydował nowy singiel duetu Coals. "Ganc egal"  - wbrew tytułowi - to kolejny utwór z polskim tekstem. Do niedawna twórczość Coalsów odbierałam bardzo na poważnie, a tutaj proszę - nowa piosenka bardzo mnie ucieszyła - dodaje Asia Longić.

Coals - ganc egal / Coals

W audycji pojawiły się także utwory Fisz Emade Tworzywo, duety Rysy z Michałem Aniołem, Smolika oraz Danuty Rinn i Magdy Umer.

Posłuchaj
52:49 2021_10_14 19_05_36_PR4_dziewczyny_graja.mp3 Selekcja muzyczna Tęskno (Dziewczyny grają/Czwórka)

 

Posłuchaj
Tęskno Joanna Longić Karolina Zajączkowska @thisisban 1200.jpg
Tęskno ma wątpliwości. Selekcja muzyczna Joanny Longić

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały debiutancki album "Mi", za który otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. W 2019 roku Tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Druga płyta sygnowana tą nazwą ukazała się wiosną 2020 roku. Teraz artystka pracuje nad trzecim krążkiem "Tęskno gra poezję", na którym znajdą się utwory do wierszy Zuzanny Ginczanki - poetki żydowskiego pochodzenia, która została zamordowana przez nazistów w wieku zaledwie 27 lat. 

***

Audycji "Dziewczyny grają" można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.05, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

kul


Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Konstance: mówią, że gram nu-jazz, a ja po prostu robię swoje

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:40
- Wydawało mi się, że na polskiej scenie muzycznej nie będzie miejsca dla moich piosenek. To spowodowało, że zaczęłam myśleć o Londynie. Przyjechałam do tego miasta, żeby posłuchać moich idoli na żywo, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. EP-ka "Cosmic Dust" to - w pewnym sensie - egzamin z tego, czego się nauczyłam - opowiada Kasia Konstance.   
rozwiń zwiń