Tęskno w pojedynkę: teraz wszystko zrobię sama

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 16:40
- Teraz, już jako Zosia Samosia, wszystko rozpiszę sama, zajmę się tekstami i kompozycjami, ale mam też ludzi, na których mogę się wesprzeć. To muzycy, którzy grali z Tęskno koncerty i tak się zżyliśmy, że dziś pożyczamy sobie nawet pieniądze - śmieje się Joanna Longić.
Audio
  • Joanna Longić o nowej drodze Tęskno i o tym, co "Między nami" (Wszystko gra/Czwórka)
Joanna Longić w studiu Czwórki
Joanna Longić w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Ula Kaczyńska

Nowy rozdział solowego projektu otwiera utwór "Między nami". - To nie będzie wielka rewolucja, raczej zagłębianie się w znany temat. Instrumentarium pozostaje to samo, postawą jest kwintet smyczkowy, a w pierwszym singlu wyraźnie słychać kontrabas, który sprawia, że piosenka pulsuje - opowiada artystka. - Do tego są głos i fortepian, a w najnowszym utworze wjedzie też juno - dodaje.  


Czytaj także
błażej król 1200.jpg
Król "Nieumiarkowania". Zachłanny i despotyczny

Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie artystki nagrały  debiutancki album "Mi" i otrzymały wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień. - Jestem bardzo dumna z tej płyty, ale też czuję się w tej chwili dokładnie tak, jak przed premierą "Mi". Mam gotowe piosenki, mam świetny zespół, mam dwa nowe syntezatory i ma wielką nadzieję - przyznaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.

Joanna Longić opowiada także o tym, dlaczego inspiracji do tworzenia szuka w kinie, który film zrobił ostatnio na niej wrażenie i czy na nowej płycie Tęskno pojawią się goście?

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Joanna Longić (Tęskno)

Data emisji: 16.10.2019

Godzina emisji: 9.05

kul/ac

Czytaj także

"Sara" - smutek szkolnych ławek i płyta w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:58
"Myślę, że Sara jest chodzącym kosmosem, nie do końca wiem skąd, ale skądś przybyła tutaj na Ziemię i po prostu istnieje, czyste złoto". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ptakova: "Kastaniety" są odgraniczeniem od rzeczy przeszłych

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:33
- Zawsze zaznaczam w mediach, że jestem poszukiwaczem i cały czas poszukuję - podkreśla Ptakova. - Myślę, że moja płyta będzie takim, dla mnie odkrywczym, elementem w życiu - dodaje. 
rozwiń zwiń