Natalia Nykiel zapowiada "Origo": to powrót do korzeni i nowy początek

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 13:38
Po elektryzujących i świetnie przyjętych albumach "Lupus Electro" i "Discordia" przychodzi czas na "Origo". O nowym EP mówi, że to jej muzyczny powrót do korzeni.
Audio
  • "Origo". Nowy początek: ludowość i elektronika (Wszystko gra/Czwórka)
Natalia Nykiel w Czwórce
Natalia Nykiel w CzwórceFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

Okładka "Origo" minialbumu Natalii Nykiel Okładka "Origo" minialbumu Natalii Nykiel

 - Jestem ciekawa świata i uważam, że podróżując uczymy się najwięcej - mówiła. - Wiedziałam, że nie mogę zostawić fanów i po prostu wyjechać. Pracowaliśmy nad piosenkami, by ukończyć płytę pod koniec wakacji. Ogłaszając przerwę od koncertowania zapowiadałam, że usłyszymy się wcześniej, niż sądzą. Miałam na myśli właśnie ten moment.

Nowe wydawnictwo powstało we współpracy z producentem muzycznym Michałem "Foxem" Królem. Na minialbumie znalazło się pięć utworów utrzymanych w klimacie elektro house, trans techno i pop. Nagrania odbyły się m.in. w Electric Feel Studios w Kalifornii, gdzie płyty tworzyli Post Malone i Rosalia. 

Nawiązuję do ludowości i pierwotnych relacji międzyludzkich. Szukam początków istnienia, interpretacji polskości, która jest we mnie Natalia Nykiel

Za mastering płyty odpowiadał laureat nagrody Grammy – Lewis Hopkin ze studia Stardelta, który współtworzył muzykę takich artystów, jak: Coldplay, Foals, Crystal Castles, Jessie Ware, Marina and the Diamonds, czy Dua Lipa. 

Dlaczego zdecydowała się, by jeden z numerów nagrać w języku hiszpańskim? Co oznacza tytuł albumu "Origo"? Dlaczego postanowiła wyruszyć w podróż śladami Kolberga? I czy ma odciski od podpisywania egzemplarzy nowej płyty? Więcej w nagraniu. 

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Nykiel

Data emisji: 4.12.2019

Godzina emisji: 9.05

ac/kd

Czytaj także

Czwórka na Lato z Radiem Festiwal - wpadnijcie do nas w Gdyni!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 20:04
- Wielki statek, zapadający zmrok, nad głową stalowoszare niebo, wokół świecące światła i przechadzający się ludzie. Jest po prostu pięknie - relacjonowała z Gdyni dziennikarka Czwórki Ula Kaczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Envee: ta płyta to trochę podróż samochodem

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 15:00
- "Time & Light" jest jaskrawym dowodem na to, że moja niesystematyczność w życiu staje się moją siłą - mówi Envee w rozmowie z Ulą Kaczyńską. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Nykiel zapowiada trasę "V Tour": emocje już są, przebieram nogami

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 15:40
- Scena uzależnia. Koncerty, to zdecydowanie ulubiona część mojej pracy - mówiła w studiu Czwórki Natalia Nykiel. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Baranovski: gonię za perfekcją, chcę dać ludziom coś wyjątkowego

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 09:04
- Debiutancki krążek jest w trakcie produkcji. Nadal nad nim pracuję, bo kiedy odddam go ludziom, chciałbym mieć z niego pełną satysfakcję - mówił Baranovski.
rozwiń zwiń